Nikola Jović doneo pobedu Majamiju protiv Hjustona; U Srbiji sam naučio da porodica mora da se drži zajedno

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 30.Dec.2024, 08:32

Nikola Jović doneo pobedu Majamiju protiv Hjustona; U Srbiji sam naučio da porodica mora da se drži zajedno

Košarkaši Majami hita pobedili su Hjuston roketse 104:100 u utakmici NBA lige, a srpski reprezentativac Nikola Jović svojim poenima u poslednjoj četvrtini doneo je pobedu svom timu.

Jović je meč završio sa 18 poena, sedam skokova i šest asistencija, a 47 sekundi pre kraja meča pogodio je trojku za plus četiri, a potom je deset sekundi kasnije oba puta bio precizan sa linije slobodnih bacanja.

Najefikasniji >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << u ekipi Majamija bio je Tajler Hiro sa postignutih 27 pena.

U timu Hjustona najbolji su bili Dilon Bruks koji je imao 22 poena i Aleperen Šengun sa 18 postignutih koševa na meču.

U Srbiji sam naučio da porodica mora da se drži zajedno

"U Srbiji sam naučio da porodica mora da se drži zajedno", rekao je košarkaš Majamija Nikola Jović posle opšte tuče na terenu između igrača njegove ekipe i Hjustona posle koje su isključena četiri košarkaša i dva trenera.

Incident se dogodio 35 sekundi pre kraja meča pri rezultatu 99:94 za Majami, kada su se sukobili Amen Tompson i Tajler Hero, posle čega je košarkaš Hita završio na parketu.

To je bio uvod u opšti haos na terenu koji je doveo do isključenja četvorice igrača oba tima i dva trenera Hjustona, glavnog Imea Udoke i pomoćnika Bena Salivena. Od igrača isključen je tandem Hjustona Amen Tompson i Džejlen Grin, kao i dvojica iz Majamija, Tajler Hiro i Teri Rozije.

Majami je na kraju pobedio rezultatom 104:100, a Jović je posle meča dao intervju u kom je govorio o incidentu.

"Svi ovi igrači u Majamiju su mi kao braća, a kod kuće u Srbiji naučio sam da porodica mora da se drži zajedno i da moramo da se štitimo. Neću nikome dozvoliti da baca moje saigrače po terenu", rekao je Jović.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Jović odlučio pobednika: Tuča i sjajna partija Srbina obeležile meč u Teksasu

Izvor: Danas, 30.Dec.2024

Košarkaši Majami Hita pobedili su u gostima Hjuston Roketse 104:100 u utakmici regularnog dela sezone NBA lige, a čovek odluke je bio Nikola Jović.

Nastavak na Danas...

HAOS U HJUSTONU: Jović dao trojku za pobedu, pa počela opšta makljaža (VIDEO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 30.Dec.2024

Košarkaši Majamija savladali Hjuston u Teksasu rezultatom 104:100, a junak trijumfa bio je srpski reprezentativac Nikola Jović.

Nastavak na SrbijaDanas.com...

Ludnica u Areni: Karlik, pa Vašington za pobedu! Neverovatan povratak Partizana za pobedu u Areni

Izvor: Sportal.rs, 30.Dec.2024

Košarkaši Partizana pobedili su Cedevita Olimpiju posle velike drame u meču 14. kola ABA lige! Crno-beli su napravili veliki preokret u poslednjoj četvrtini i na kraju su slavili rezultatom 78:76 (14:21, 20:18, 18:24, 26:13). Trijumf "parnom valjku" doneo je Dvejn Vašington pogotkom osam sekundi...

Nastavak na Sportal.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.