Kadeti Partizana slavili protiv Zvezde

Izvor: Sportski Žurnal, 08.Sep.2012, 22:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Crvena zvezdaPartizan 0:1 (0:0)
Strelac: Pantić u 52. minutu.
Gledalaca: 800. Sudija: Igor Stoiljković (Beograd). Žuti kartoni: Luković, Žerađanin (Crvena zvezda), Stevanović, Radonjić, Tepavac, Živković, Lukić (Partizan).
CRVENA ZVEZDA: Đorđev, Iličić, Brajović, Luković (Gajić), Jovanović (Kukoljac), Cvetković, Žerađanin >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << (Živković), Grujić (Šarčević), Brkić (Zukanović), Miketić (Šarčević), Aleksić.
PARTIZAN: Vasić, Tepavac, Bogosavac, Lukić, Mladenović, Stevanović, Radonjić (Stanimirović), Lukić (Sajčić), Vukčević, Pantić, Živković.
Kadeti večitih rivala izazvali su dovoljno interesovanja da je iza juga Marakane, uz krcate tribine bilo i oko 200 navijača koji su duel morali da isprate stojeći.
Posle prodora po levom boku, usamljeni Aleksić je zapretio sa 15 metara, da bi Partizanove nade, od 14. minuta, odgovorile mini – serijom prilika.
Vukčević je, posle kornera, glavom pucao pored gola, Radonjić, u narednom naletu, zatresao spoljni deo mreže, da bi Pantićev neugodan udarac ukrotio golman Đorđev.
Krajem prvog dela, zicer je propustio i domaćin. Aleksićevu povratnu loptu, Miketić je slabo primirio, pa je čuvar mreže, Vasić, stigao da presretne pokušaj ispred peterca.
Bogosavčev šut sa 18 metara, najavio je kapitulaciju u 52. minutu. Sa 20 metara, kapiten Danilo Pantić, poslao je loptu, nezgodno je odskočila, prošla kroz ruke Đorđeva i zatresla mrežu.
Crveno-beli su uzdahnuli prilikom Žerađaninovog nedovoljno snažnog pokušaja glavom iz 60. minuta, da bi poslednju priliku za izjednačenje propustio Zukanović.
Pogledaj vesti o: Večiti derbi,   Zvezda - Partizan,   Crvena Zvezda