JSL: Od 10 golova Zvezda dala 5

Izvor: Dzungla.org, 16.Okt.2011, 22:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde ostvarili su nove pobede i nastavili trku za šampiona Jelen Superlige Srbije posle 8. kola.

Šampiona je golovima Zvonimira Vukića sa 2:0 nadigrao Spartak, dok je Zvezda sa 5:0 deklasirala Metalac u gostima.
Na perostale četiri odigrane utakmice viđena su još samo tri gola. Minimalne pobede na svom terenu ostvarili su Jagodina protiv Javora i OFK Beograd protiv Smedereva, dok je BSK savladao Slobodu Užice u gostima istim rezultatom. >> Pročitaj celu vest na sajtu Dzungla.org << Duel Novi Pazar – Borac završen je bez golova.
U nedelju se igraju poseldnja dva meča ovog kola. U derbiju Rad dočekuje Vojvodinu, dok u Kuli igraju Hajduk i Radnički.
Jedini pogodak u pobedi Slobode u Užicu postigao je Milošević u 22. minutu, a domaćin je imao priliku da izjednači nedugo zatim iz penala. Šut Nebojše Prtenjaka sa 11 metara, medjutim, odbranio je Ljubo Kovačević.
Pobedu OFK Beogradu na Omladinskom stadionu doneo je Milan Purović, golom u 24. minutu. Bio je to njegov treći pogodak ove sezone.
'Romatičari' su u 80. minutu ostali sa igračem manje, pošto je Amer Osmanagić dobio drugi žuti karton, ali Smederevci nisu uspeli da iskoriste brojčanu prednost.
Jagodina je golom Miloša Stojanovića u 69. minutu pobedila Javor, iako je veći deo drugog poluvremena ekipa trenera Sime Krunića bila sa igračem manje, zbog crvenog kartona koji je dobio Vukašin Tomić.