Furiozna igra Partizana u Zagrebu za šestu pobedu u nizu

Izvor: B92, 02.Feb.2019, 17:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Partizana pobedili su na gostovanju Cibonu rezultatom 83:59, u 18. kolu ABA lige.

Izabranici Andree Trinkijerija ostvarili su šestu pobedu zaredom u regionalnom takmičenju, dok su domaći igrači pretrpeli 11. poraz.

Crno-beli su ovaj meč dočekali posle emotivno teškog poraza od Ritasa u Evrokupu i po rezultatu se može videti da su izvukli samo ono najbolje.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Đorđe Gagić sa 16 poena, Pejdž je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ubacio 12, dok je Džok Lendejl postigao deset.

Ekipu iz Zagreba predvodio je Marko Ljubičić sa 18 poena, dok je Markota postigao 11.

Prvo poluvreme bilo je u znaku faulova. Za samo dvadeset minuta igre viđeno je ukupno čak 32 prekršaja i zbog toga utakmica nije imala neki ritam.

Sudije su gotovo svaki kontakt svirale, a ekipe su u ukupno izvele 36 bacanja - Partizan dvadeset, a Cibona šesnaest.

Gledali smo egal tokom prvog perioda igre, međutim crno-beli su u završnici uspeli da se odlepe i da na pauzu odu sa rezultatom 32:41.

Treća četvrtina ispostaviće se najvažnija. Pejdž i Gagić su napravili veliku seriju i očas posla prednost crno-belih bila je oko dvadeset poena. Ekipa Andree Trinkijerija držala je prednost do kraja meča i zasluženo je došla do trijumfa.

KRAJ! Ubedljiva pobeda Partizana u Zagrebu!

38' Svi igrači Partizana upisali su se. Pecarski je pogodio sa linije za slobodna bacanja, 54:81. Na drugoj strani Marić pogađa za 56:81.

36' Veličković sjajno ostavlja loptu za Lendejla koji pogađa za 54:74. Potom Cibona nije iskoristila napad, dok je Amar Gegić pogodio uz faul, 54:77.

34' Utakmica skoro da je rešena. Ima da se igra još šest minuta, međutim prednost crno-belih je +21, 72:51.

32' Cibona dolazi do prvih poena u poslednjoj deonici preko Novačića, 48:67. Na drugoj strani Novica Veličković nije uspeo da pogodi za tri poena, dok je Krešimir Ljubičić napravio peti faul i za njega je meč završen.

31' Džok Lendejl pogađa za dva poena, 46:65, Cibona je potom neprecizna, dok Pejdž polaže loptu u koš za 46:67. Novačić nije uspeo da pogodi za tri poena.

30' Do kraja meča ostalo je još 10 minuta, a crno-beli imaju +17, 46:63. Gagić i Pejdž odigrali su veoma dobro i Partizan je u dobroj poziciji da ostvari sedmu pobedu zaredom.

29' Marinković je pogodio trojku pre 60-tak sekundi, ali od tada loši napadi Partizana. Na sreću njih ni Cibona ne briljira. Markus Pejdž pogađa jedno slobodno bacanje, 46:63.

27' Evo malo života u ekipi Cibone. Serijom 8:0 prilaze na -13 protiv Partizana, 46:59. Trojku je pogodio Bundović. Nikolić na drugoj strani nije uspeo da poentira, međutim Markota je neprecizan.

25' Furiozno igraju košarkaši Partizana. Trojku pogađa i Bandža Si, 38:56. Sa druge strane Cibona nikako ne može da pronađe ritam. Janković pogađa za dva, 38:59.

24' Ivan Velić morao je da zatraži tajm-aut posle nove trojke Markusa Pejdža, 36:53. Crno-beli sjajno otvaraju drugo poluvreme. Rozić poentira za dva, 38:53.

23' Markus Pejdž pogađa trojku za 36:48, a onda Đorđe Gagić ponovo postiže poene za 36:50. Cibona je izgubila novu loptu, međutim Renfro nije uspeo da pogodi za tri poena.

22' Marko Ljubičić pogađa težak šut za dva, 34:43. Gagić je veoma raspoložen i pogađa za dva, 34:45. Ljubičić još jednom pogađa za dva, 36:45.

21' Janković nije uspeo da pogodi na startu drugog poluvremena. Fran Pilepić se odužio na drugoj strani. Gagić je potom lako poentirao preko Bundovića, 32:43.

POLUVREME Košarkaši Partizana odlično su završili prvo poluvreme. Cibona je vodila sa 32:31, ali je onda usledila serija gostiju 9:0 i posle 20 minuta ekipa Andree Trinkijerija vodi sa 32:41.

19' Aleksej Nikolić pogađa za tri poena, 32:36. Na drugoj strani Rogić je promašio zicer, a potom Gagić zakucava za 32:38. Gagić pogađa slobodno bacanje, 32:39.

17' Nikola Janković prvo slobodno bacanje je promašio, dok je drugo ubacio od tablu, 28:31. Novačić nije uspeo da pogodi, a potom Janković ponovo dolazi do lopte posle skoka, ali i pravi korake.

16' Period veoma slabe igre Partizana. Markota je uspeo da pogodi za dva poena, 28:28. Potom crno-beli prave faul u napadu, a Ljubičić ne pogađa polaganje. Crno-beli preko Sija dolaze do poena, 28:30.

14' Pogađa od tablu za 24:26. Renfro nije uspeo da pogodi, ali je Nikola Janković uhvatio loptu i pogodio za 24:28. Ljubičić pogađa za dva 26:28.

13' Traje serija Cibone, Markota poentira za dva poena, 22:20. Aleks Renfro prekida seriju i pogađa trojku uz faul, 22:24. Veličković pogađa preko Novačića za 22:26.

12' Slabo šta ekipe mogu da pogode na startu druge četvrtine. Novačić je promašio trojku, ali je Markota došao do lopte i iznudio faul za dva bacanja. Centar Cibone pogađa oba slobodna, 20:20.

11' Rogić poentira na početku druge deonice 18:20. Gagić je potom napravio faul u napadu, kao i Novačić na drugoj strani. Problem za Partizan, Lendejl je napravio treću ličnu grešku.

10' Malo poena u poslednjem minutu prve četvrtine. Gagić pogađa 1/2 bacanja za 16:20. Na isteku četvrtine Novačić nije uspeo da pogodi za tri poena, pa se na pauzu odlazi sa rezultatom, 16:20.

9' Đorđe Gagić pogađa oba slobodna bacanja za 14:17. Loša sekvenca Pejdža, koji dobija nesportsku i Trinkijeri ga šalje na klupu. Markota je pogodio oba bacanja, 16:17. Rogić nije uspeo da pogodi.

7' Seriju domaćih igrača prekida Nikola Janković koji lako poentira na asistenciju Renfroa, 9:12. Na drugoj strani Bundović pogađa za 11:12. Janković je promašio oba slobodna bacanja, a potom Markota pogađa trojku, 14:12.

5' Ljubičić je ponovo pogodio sa linije za slobodna bacanja, dok Markota nije uspeo da donese Ciboni prvi pogodak iz igre, 4:10. Crno-beli gube lopte, Rozić je krade i potom ga Si faulira. Krilo Cibone pogađa 1/2, 5:10.

4' Marko Ljubičić promašio je trojku i Partizan je krenuo u kontranapad. Janković je sve sam odradio i zakucao snažno za 2:10. Tajm-aut Cibona. Domaći su ponovo izgubili loptu, međutim Nikolić nije uspeo da pogodi za dva.

3' Marko Ljubičić pogađa oba slobodna bacanja za 2:4. Nikolić je prvo promašio trojku, ali je Janković došao do skoka u napadu i dodao mu ponovo loptu. Sada Nikolić nije promašio i crno-beli vode sa 2:7.

2' Lendejl nije bio precizan za dva, kao ni Marin Rozić iz "svog" ugla. Australijanac je ovoga puta pogodio za dva, 0:4.

1' Prvi napad na meču imaju košarkaši Partizana. Vanja Marinković nije uspeo da pogodi za dva poena, a potom Lendejl pravi faul. Na drugoj strani Ljubičić gubi loptu. Džok Lendejl pogađa dva slobodna bacanja, 0:2, dok Cibona ponovo gubi loptu.