Izvor: B92, 19.Avg.2015, 12:36 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Brašanac: Imamo aktivan rezultat
Fudbaler Partizana Darko Brašanac izjavio je da ga minimalni poraz od BATE Borisova u prvom meču baraža za Ligu šampiona nije zabrinuo.
Šampion Srbije je u Borisovu poražen sa 1:0, revanš se igra naredne srede u Beogradu, a Brašanac veruje da će ‘crno-beli’ uspeti da nadoknade propušteno u Beogradu.
“Iza nas je teška utakmica, a napravili smo je još težom crvenim kartonom i mislim >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da je isključenje Jevtovića dosta uticalo na krajnji rezultat. Početak je bio kao iz duela sa Steauom u Bukureštu, izdržali smo pritisak i onda smo uspostavili ritam. Da smo bili sa svih 11 igrača mislim da bismo dali gol”, rekao je Brašanac.
Šampion Srbije, uprkos isključenju Jevtovića, nije primio pogodak iz igre, već posle prekida i udarca glavom Gordejčuka u 70. minutu.
“To je pozicija Marka Jevtovića, verovatno bi on tu bio. Analiziraćemo gde smo grešili i trudićemo se da nam se to ne dešava više. Igrati u Evropi sa igračem manje dosta je teško. Morali smo da branimo gol i da iz kontri pokušamo da ugrozimo protivnika, ali nismo uspeli da iskoristimo šanse”, naveo je mladi vezista.
Brašanac je dodao da je BATE ima mnogo kvalitetnih igrača, kao i da je njegova najveća snaga kompaktnost.
“Možda se samo Hleb izdvaja, fenomenalan je igrač, vidi se da je igrao u Barseloni i Arsenalu. Zadovoljstvo je igrati protiv takvih imena, i to je ono što donose utakmice u Ligi šampiona. Optimista sam, imamo aktivan rezultat i uz pun stadion imamo šansu da se plasiramo u elitno takmičenje”, naglasio je Brašanac.
Fudbaleri Partizana nisu najbolje startovali u Superligi, pošto su posle pet kola zabeležili poraze od Novog Pazara i Vojvodine.
“Dug je šampionat, duži nego što je bio slučaj ranijih godina. Ništa nije izgubljeno, ima još mnogo da se igra i biće dosta kikseva sa obe strane. Verujem ipak da ćemo uzeti šampionsku titulu”, zaključio Brašanac.









