Alkmar sa 6 pobeda zaredom i gol-razlikom 24:0 dočekuje Partizan

Izvor: B92, 24.Nov.2019, 12:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri AZ Alkmara deklasirali su Utreht u 14. kolu Eredivizije rezultatom 4:0.

Alkmar je lako došao do pobede i napravio dobru uvertiru pred meč odluke u Ligi Evrope sa Partizanom, narednog četvrtka.

Holanđani su potvrdili fenomenalnu formu i došli do šeste pobede zaredom, uz gol-razliku od nestvarnih 24:0!

Gosti su meč maltene rešili u prvom poluvremenu. Prednost je doneo Kupmejners u 24. minutu, a sedam minuta kasnije duplirao ju je Idrisi. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

Na konačnih 0:3 postavio je Boadu na startu drugog poluvremena.

Utreht je bio ofanzivniji do kraja utakmice, imao je šuteve ka golu protivnika, ali nikako nije uspevao da stvori izglednu šansu i da ugrozi gol Bizoa.

Podsetimo, i Partizan je bio uspešan u ligi pred meč u Ligi Evrope, pošto je na domaćem terenu pobedio Javor sa čak 6:2.

Duel u Alakmaru igra se u četvrtak, 28. novembra, u 18.55.