Izvor: B92, 21.Mar.2013, 14:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Preminuo Pjetro Menea
Legendarni italijanski atletičar, bivši svetski rekorder i olimpijski šampion na 200 metara Pjetro Menea umro je u Rimu u 61. godini posle duže bolesti.
"Italijanski sport je u žalosti", saopštio je Italijanski olimpijski komitet (KONI) povodom smrti jednog od najvećih atletičara sveta svih vremena.
Menea je osvojio zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Moskvi 1980, kao i bronzu u štafeti 4x400 metara.
Svetski rekord na 200 metara – 19,72 sekundi, postavio je na mitingu u Meksiko Suitiju 1979. i držao ga je punih 17 godina, dok ga nije oborio Amerikanac Majkl Džoson, ali je i dalje važeći evropski rekord.
Pogledaj vesti o: Olimpijske igre, Moskva
Preminuo slavni atletičar Pjetro Menea
Izvor: Telegraf.rs, 21.Mar.2013
Zapamćen kao jedan od najboljih evropskih sprintera, Menea je osvojio zlato na 200 metara na OI u Moskvi 1980, a godinu dana ranije postavio svetski rekord 19,72 koji je trajao 17 godina i još je važeći evropski rekord
Pjetro Menea preminuo u 61-oj godini života
Izvor: Sportske.net, 21.Mar.2013
Italijanski sprinter, koji je 17 godina držao rekord na 200 metara i osvajač mnogih medalja, Pjetro Menea, nažalost, preminuo je danas u 61-oj godini života nakon duge i teške bolesti.




























