Đakonije za medalju: Kuvari iz Srbije osvojili treće mesto na Olimpijskim igrama VIDEO

Izvor: B92, 21.Feb.2020, 13:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Svetski a naši. Najbolji mladi kuvari iz Srbije na Olimpijskim igrama u Štutgartu osvojili dve bronzane medalje i ušli u finale najprestižnijeg takmičenja.

U konkurenciji od 70 zemalja i 2.000 učesnika takmičilo se sve ukupno 8.000 menija, rekli su kuvari u Jutru Prve TV.

Naši mladi kuvari osvojili su 2 bronzane medalje u kategorijama: "Regionalni tim kulinarska i poslastičarska umetnost", >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i "Individualna kulinarska umetnost"

Osim ovih grupnih medalja, srebrnu medalju je osvojio Aleksandar Keljanović, i to u "karvingu". To znači da je on drugi na svetu u rezbarenju voća i povrća.

Kakve su sve đakonije pravili, kao i da li se hrana proba na ovom takmičenju, pogledajte u video-prilogu: