Izvor: Piplmetar.rs, 15.Jul.2023, 05:30

UŽIVO

Završen je i treći set četvrtfinalnog susreta na Vimbldonu između našeg Novaka Đokovića i Rusa Andreja Rubljova.
Rus je dobio prvi set sa 6:4, zahvaljujući brejku u finišu tog dela igre. Novak je ekspresno uzvratio u drugom setu koji je dobio sa 6:1, a onda je stigao i do vođstva od 2:1 u setovima pošto je četvrti set rešio u svoju korist sa 6:4.
Peti gem je ovoga puta bio ključan, Novak je uspeo da napravi brejk, a onda ga na svoj servis i potvrdi za vođstvo od 4:2. >> Pročitaj celu vest na sajtu Piplmetar.rs <<
Bez većih problema je održavao stečenu prednost sve do poslednjeg, desetog gema, kada ga je i jedna pogrešna reakcija linijskog sudije poremetila, a ujedno i produžila neizvesnost. Rubljov je osetio svoju šansu, imao je jednu, pa drugu, treću brejk loptu, ali Novak je sve to spasavao, iako je publika sve glasnije podržavala Rubljova.
Kako to obično biva, gledaoci su podrškom protivniku, ko god to bio, uspeli samo da dodatno motivišu Đokovća koji koristi petu set-loptu za 6:4 u trećem