Pobeda Đokovića nad Popirinom, porazi Krajinovića i Kecmanovića

Izvor: RTS, 01.Okt.2019, 06:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Prvi reket Sveta Novak Đoković savladao je Australijanca Alekseja Popirina u meču prvog kola turnira u Tokiju sa 2:0, po setovima 6:4, 6:2 i plasirao se u drugo kolo. Filip Krajinović je poražen od Radu Albota iz Moldavije sa 2:0 (6:3,7:5), a Kecmanovića je nadigrao Kanađanin Denis Šapovalov sa 2:0 (6:4, 6:4). Đoković se u drugom kolu sastaje sa domaćim teniserom Go Soedom, meč je na programu >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << u sredu u 7.00.
Najbolji teniser Srbije i sveta Novak Đoković je dobro ušao u meč sa mladim Aleksejem Popirinom koji je uspeo da pruži ravnopravan otpor suparniku do finiša prvog seta.

Đoković je u nekoliko navrata osvajao brejk šanse ali je Popirin uspevao da se odbrani, ipak naš teniser je bio neumoljiv, slomio je protivnika u finišu prvog seta.  Popirin nije imao snage da se ozbiljnije suprotstavi novaku u drugom setu. Na kraju lagan trijum našeg asa.
Novak Đoković se u drugom kolu sastaje sa domaćim teniserom Go Soedom koji je plasiran kao 133. na listi.
Filip Krajinović nije uspeo da se plasira u drugo kolo bolji od njega bio je Radu Albotom iz Moldavije koji ga je nadigrao sa 2:0 (6:3, 7:5).
Treći nas predstavnik na ovom turniru završio je učešće u prvom kolu, Miomir Kecmanović poražen je od  Kanađanina Denisa Šapovalova sa 2:0 (6:4, 6:4).
Tok meča:
09.52 - Pobeda Đokovića u prvom kolu turnira u Tokiju. Novak rutinski osvaja svoj servis za 6:2, osvajanje drugog seta i pobedu u prvom kolu turnita.
09.48 - Novi brejk za Novaka! Novim brejkom Đoković dolazi do prednosti od 5:2 u odlučujućem setu i servira za pobedu u prvom kolu.
09.39 - Iako je Popirin pretio, Novak ipak uspeva da potvrdi brejk i dođe do 4:2.
09.34 - Brejk Đoković! Pauza je očigledno više prijala srpskom asu koji oduziuma servis rivalu i ide ka osvajanju seta i pobede u meču.
09.30 - Nastavljen je meč, Novak servira. Rutinski dobija svoj servis gem za 2:2 u drugom setu.
09.25 - Aleksej Popirin je zatražio medicinski tajm-aut. U drugom setu je 2:1 a na servisu je Novak Đoković.
09.10 - Novak Đoković osvaja prvi set sa 6:4. Prvi teniser Srbije i sveta osvaja svoj servis bez izgubljenog poena, potvrđuje prednost a time i osvajanje prvog seta u duelu sa Popirinom.
09.05 - Brejk za Đokovića! U dramatičnoj završnici prvog seta Novak osvaja seriju brejk šansi, ali tek pepu uspeva da pretvori u vođstvo od 5:4. Servira za osvajanje prvog seta.
08.48 - U duelu Đokovića i Popirina žestoka i ravnopravna borba u kojoj suparnici uspevaju da sačuvaju svoje servis gemove i nerešen rezultat - 3:3 u prvom setu.
08.46 - Albot osvaja pobedu u duelu sa Krajinovićem sa 7:5 u drugom i 6:3 u prvom setu.
08.43 - Albot osvaja novi brejk i servira za pobedu u duelu sa Krajinovićem.
08.41 - Na drugom terenu Đoković i mladi Popurin u žestokoj i ravnopravnoj borbi. obojica uspevaju da sačuvaju svoje servis gemove, rezultat nerešen.
08.39 - Brejk Krajinovića! Naš teniser uspeva da oduzme servis gem protivnika i izjednači na 5:5 u drugom setu.
08.35 - U meču Krajinovića i Albota, Moldavac na 5:4 u drugom setu servira za pobedu.
08.32 - Oba tenisera ulaze sigurno u meč i potvrđuju svoje servis gemove za 1:1 u prvom seti.
08.21 -Počeo je meč!
08.18 - Novak Đoković i Aleksej Popirin su izašli na zagrevanje. Meč će početi servisom Alekseja Popirina.
08.10 - Naš teniser ne uspeva da potvrdi brejk i Albot ribrejkom dolazi do nove prednosti od 2:1 u drugom setu.
08.05 - Krajinović uzvraća brejk za izjednačenje na 1:1!

08.02 - Vođstvo za Albota. Već na samom startu drugog seta Moldavac uspeva da načini brejk i povede sa 1:0.
07.54 - Albot osvaja prvi set sa 6:3 i vodi sa 1:0 posle prvog seta.
07.48 - Albot potvrđuje izjednačenje a potom uspeva da dođe do novog brejka i prednosti od 5.3. Servira za osvajanje prvog seta.
07.41 - Brejk za Albota! Moldavski teniser uspeva da osvoji brejk šansu koju pretvara u izjednačenje 3:3 u prvom setu.
07.35 - Srpski teniser bez većih problema potvrđuje prednost i vodi sa 3:1.
07.29 - Brejk za Krajinovića! Naš teniser ponovo osvaja novu brejk šansu na drugom servis gemu protivnika i uspeva da je pretvori u vođstvo od 2:1 na startu meča. Servira da potvrdi prednost.
07.25 - Odličan početak meča za našeg tenisera koji sa lakoćom ubedljivo osvaja svoj servis gem za 1:1.
07.17 - Počeo je meč Krajinovića i Albota. Uprkos sjajnoj igri našeg tenisera, koji je u dva navrata došao do brejk šanse, Albot uspeva da sačuva svoj servis gem za 1:0.
07.13 - Filip krajinović i Radu Albot su izašli na zagrevanje i uskoro se očekuje početak meča. Prvi na servisu će biti Albot.