Izvor: RTS, 30.Avg.2011, 23:38 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Novak bez treninga
Novak počeo čas tenisa, ali ga protivnik zbog iscrpljenosti prerano napustio. Đoković se plasirao u drugo kolo Otvorenog prvenstva Amerike pošto mu je Irac Konor Niland predao meč pri vođstvu našeg tenisera od 1:0 u setovima i 5:1 u drugom setu. Naredni protivnik je pobednik meča između Španca Perea Ribe i Argentica Karlosa Berloka.
Novak je krenuo u svom stilu. Snažno i precizno je napao protivnika. Brzo ga lomi i lagano sa pola snage rešava poene u svoju korist. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Protivnik ne uspeva da nađe rešenje za igru našeg tenisera i napušta meč, zbog iscrpljenosti.
Đoković je demonstrirao sve lepote tenisa, međutim, sa druge strane mreže bio je nejaki Irac. Niland nema snage da parira našem teniseru. Đoković osvaja redom gemove i ekspresno dobija prvi set sa 6:0.
Irčeva agonija se nastavlja, iako je uspeo da osvoji svoj servis i stigne do 1:1. Ipak, to je bilo sve što je osvojio u tom setu. Nole vezuje četiri gema za 5:1. Videvši da nema snage za dalje, Nilad prilazi mreži i predaje meč i tu je bio kraj njegovim mukama.
Naredni protivnik je pobednik meča između Španca Perea Ribe i Argentica Karlosa Berloka.
Pogledaj vesti o: Novak Đoković






