
Izvor: SrbijaDanas.com, 30.Dec.2022, 14:35
NOVAK PORUČIO AUSTRALIJANCIMA: Došao sam da pišem istoriju! (FOTO)
Sezonu počinje turnirom u Adelejdu.
Novak Đoković je stigao u Australiju gde mu je prošle godine u ovo vreme bio zabranjen ulazak. Ružna sećanja srpski šampion je potisnu u drugi plan, a motiva za nove uspehe ima i previše. Za početak želi da pruži maksimum na turniru u Adelejdu, generalnoj probi pred Australian Open gde je cilj jasan- jubilarna 10 titula.
Novak je poručio da se oseća dobro i da mu je darago što je opet u Australiji. >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com <<
- Sjajno je vratiti se u Australiju. Ovo je zemlja u kojoj sam imao mnogo uspeha u karijeri, posebno u Melburnu. To je moj daleko najuspešniji grend slem. Nadam se da će sve ovog puta biti pozitivno. Reakcija navijača je nešto što ne mogu da predvidim, ali uradiću sve što je do mene da igram dobar tenis i da obradujem publiku - rekao je Novak.
¡Preparando la nueva temporada! 🐨🎾
📸 @TennisAustralia | @DjokerNole pic.twitter.com/LsujCrCoed
— ATP Tour en Español (@ATPTour_ES) December 30, 2022
Turnir u Melburnu biće važan jer će na njemu Đoković pokušati da osvoji deseti pehar i time se izjednači sa Rafaelom Nadalom po broju grend slemova (22).
- Cilj je da dosegnem vrhunac forme u Melburnu. Tu želim da igram svoj najbolji tenis. U ovoj fazi moje karijere, posle svega što sam postigao, svaki veliki turnir je šansa da ispišem istoriju. Naravno da je to veliki izazov za mene, ali i motov je ogroman. Ne nedostaje mi ni motiva ni isnpiracije da igram najbolje što mogu - zaključio je Novak.
Turnir u Adelejdu na programu je od 1. do 8. januara.
Pogledajte kako izgleda Tamara, supruga Slavka Vraneša
Pogledaj vesti o: Novak Đoković, Australian Open
Nastavak na SrbijaDanas.com...
Održan žreb za turnir u Adelejdu: Đoković startuje protiv dokazanog kladioničara
Izvor: Danas, 31.Dec.2022, 09:56
Srpski teniser zna put do eventualne titule na generalnoj probi za prvi sezonski grend slem.