Izvor: B92, 28.Jan.2009, 16:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Gemaks: Stižu Tipsarević i Zimonjić
Organizatori Gemaks opena, do ove godine najznačajnijeg teniskog turnira u Srbiji, najavili su program za 2009. godinu.
Turnir će biti održan od 16. do 22. februara na terenima Teniskog kluba Gemaks, a učestvovaće i srpski reprezentativci Janko Tipsarević i Nenad Zimonjić, koji su dobili specijalnu pozivnicu organizatora; igraće i Ilija Bozoljac i Viktor Troicki, a prvi put pred beogradskom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << publikom nastupiće velika nada srpskog i svetskog tenisa Filip Krajinović, juniorski polufinalista Vimbldona i US opena.
Nagradni fond jednog od, kako je najavljeno, najvećih čelindžera na svetu, iznosiće 125.000 dolara, a učestovaće 32 igrača.
"Zahvaljujući entuzijazmu i zalaganju organizatora iz godine u godinu, danas beogradski čelindžer spada u 19 najbolje organizovanih svetskih čelindžera. Gemaks open je jedini čelindžer koji se održava u ovom terminu, a ATP supervizori, igrači i publika ga, godinama unazad, ocenjuju najvišim ocenama. Gemaks open 2009 će obilovati najsavremenijim tehnologijama kao što je WAP portal posvećen takmičenju putem koga će se rezultati prenositi u realnom vremenu, a mečevi će biti uživo prenošeni putem Interneta (Live Video Streaming)", saopštili su organizatori.
Gemaks open 2009. biće tako dobar uvod za prvi ATP turnir u Srbiji, koji će biti održan od 2. do 10. maja na terenima SRPC "Milan Gale Muškatirović", uz učešće Novaka Đokovića i niza igrača iz vrha svetskog tenisa.
Pogledaj vesti o: Nenad Zimonjić, Tenis








