Stojaković: Dve generacije igrača iz Evrope su menjale NBA

Izvor: B92, 18.Feb.2018, 21:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Stojaković: Dve generacije igrača iz Evrope su menjale NBA

Bivši košarkaš, sada deo struke u Sakramento Kingsa Predrag Stojaković priča kako je NBA liga otvorila vrata igračima van granica SAD.

Stojaković je za Eurohoops rekao da je Bogdan Bogdanović napravio rezultat na ol-star vikendu jer se igrao košarke.

Zadovoljan je i što Bogdan nije bio jedini igrač Kingsa među mladim zvezdama lige.

"Imali smo tri igrača na utakmici Zvezda u usponu, bili su Hild, Bogdanović i Foks. Naravno, ceo vikend >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je bio fešta i svi se zabavljamo. NBA svake godine poboljšava stvari. Mislim da svi koji dođu da gledaju nikada to posle ne zaborave", rekao je Stojaković za Eurohoops.

"Bogdan je generalno harizmatičan momak i ovde je došao kao formiran igrač on ima 26 godina i mislim da kada pristupite ovom vikendu kao on, onda se dese dobre stvari. Bio je opušten, zabavio se i osvojio priznanje MVP", kaže Stojaković kome se tokom razgovora priključio i nekadašnji "šef" Mark Kjuban.

Kjuban je vlasnik Dalas Maveriksa sa kojima je Stojaković 2011. osvojio šampionski prsten NBA lige koji se ubacio šalom, "Je li laže o onome što je bilo na takmičenju u zakucavanjima?", posle čega se pozdravio sa Stojakovićem i otišao.

Peđa je potom objasnio da se situacije kao što je bio skorašnji odlazak Jorgosa Papajanisa dešavaju u NBA ligi, a prokomentarisao je i vreme pre tridesetak godina kada su se vrata NBA tek otvarala za igrače iz Evrope.

"Bili su Vlade Divac i Dražen Petrović, bio je tu i Detlef Šremf koji je dosta mlad otišao u Ameriku, a tu je bila i generacija s kraja devedesetih i svi smo pomogli da se promeni razmišljanje NBA timova, da počnu da gledaju i preko granice SAD i da veruju u mlade talente širom sveta", objašnjava Stojaković.
Pogledaj vesti o: NBA

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.