Stef Kari ispisao istoriju NBA lige – opet VIDEO

Izvor: B92, 10.Maj.2022, 14:23

Stef Kari ispisao istoriju NBA lige – opet VIDEO

Po ko zna koji već put Stef Kari je ispisao istoriju NBA lige.

Njegovi Golden Stejt Voriorsi su savladali Memfis Grizlise 101:98 i poveli 3-1 u polufinalu Zapada NBA plej-ofa.

Tako su stigli na korak od finala konferencije, ali je pobeda ipak ostala u senci Karijevog rekorda.

On je protiv Grizlisa postao prvi igrač u istoriji sa 500 pogođenih trojki u NBA plej-ofu. Tako je još jednom potvrdio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << svoj status "najboljeg šutefa svih vremena".

Iza njega su Lebron Džejms (432), Klej Tompson (405), Rej Alen (385) i Džejms Harden (364).

Kari je samo nastavio da pomera trojkaške granice u NBA ligi gde je prošle sezone postao rekorder po broju trojki prestigavši Reja Alena.

Osim toga, na ovogodišnjem Ol-staru je postavio rekord sa 16 trojki, a upravo je trojkom probio i granicu od 20.000 postignutih poena u NBA karijeri.

Sedmu uzastopnu sezonu je najbolji trojkaš lige (285).

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.