Siksersi puštaju Eltona Brenda

Izvor: B92, 06.Jul.2012, 21:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Siksersi puštaju Eltona Brenda

Filadelfija 76ersi otpustiće nekadašnjeg All Stara Entona Brenda na osnovu klauzule o amnestiji lige.

Razlog otpuštanja Brenda je želja Siksersa da potpišu slobodnog agenta beka Nika Janga i novi ugovor za centra Spensera Havsa.

NBA timovi koji nisu koristili klauzulu o amnestiji prošle sezone mogu da otpuste jednog igrača u periodu između 11-17. jula, čime će ugovor dotičnog igrača nestati iz njihovog seleri kepa (slučaj Portlanda sa Brendonom Rojom). >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

Brend će ipak da dobije svih 18 miliona dolara od Siksersa sledeće sezone, ali će prvo biti ponuđen timovima pod seleri kepom.

Spekuliše se da bi mogli da ga "pokupe" Dalas Meveriksi, nakon što nisu uspeli da dovedu Derona Vilijamsa.

Brend, kojem su očekivanu blistavu karijeru omele brojne povrede, prošle sezone je prosečno beležio 11 poena uz 7.2 skokova po meču (18.3p, 9.4sk prosek karijere).
Pogledaj vesti o: NBA

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.