Izvor: Kurir, 12.Maj.2011, 21:44 (ažurirano 02.Apr.2020.)
PREMINUO KOŠARKAŠ ROBERT TREJLOR
BEOGRAD – Nekadašnji košarkaš Klivlenda, Šarlota i Nju Orleansa Robert Trejlor preminuo je u Portoriku, preneli su američki mediji.
Trejlor (34) je u sredu pronađen mrtav u svom apartmanu, a policija pretpostavlja da je umro od posledica srčanog udara.
Popularni „Traktor“ proveo je sedam sezona u NBA ligi, a kao šestog pika izabrao ga je Dalas na draftu 1998. godine da bih ga odmah zamenio sa Milvokijem >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << za Dirka Novickog.
Trejlor je osim za Bakse, igrao i za Klivlend, Nju Orleans i Šarlot, a tokom NBA karijere u proseku je beležio 4,8 poena i 3,7 skokova.
Osim po prosečnim partijama u NBA ligi Trejlor je ostao upamćen kao sjajan srednjoškolski igrač dok je igrao za Mičigen Volverinse, a bio je umešan i u nekoliko skandala oko pranja novca i utaje poreza zbog čega je bio primoran da napusti univerzitet u En Arboru.





