Izvor: RTS, 04.Dec.2021, 13:47

NBA pojačanje na pragu Barselone

Australijski košarkaš Dante Eksum, na pragu je dolaska u Barselonu, prenose mnogobrojni evropski i svetski mediji.
Nekadašnja velika nada Jute i australijske reprezentacije - Dante Eksum (26), povezuje se sa Barselonom.

Eksum, kojeg su povrede verovatno sprečile da pokaže svoj pun potencijal, velika je želja katalonskog kluba i trenera Jasikevičijusa.
Eksum je 2014. godine izabran kao peti pik na NBA draftu od strane Juta džeza, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << za koje je nastupao narednih pet godina.
Tim iz Solt Lejk Sitija 2019. godine poslao ga je u Klivlend, u zamenu za Džordana Klarksona.
Ove godine je iz Klivlenda otišao put Hjustona, kao deo trejda Džejmsa Hardena u Bruklin, ali zbog povrede nikada nije debitovao za "rakete".
Hjuston ga je otpustio u oktobru, od kada je bez angažmana. 
Kako prenose mediji širom Evrope, a pogotovo španski i katalonski, Eksum bi naredne nedelje trebao da dođe u Barselonu, sa kojom je dogovorio tromesečnu, probnu saradnju.
Pogledaj vesti o: NBA

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.