NBA „kopira“ pravilo Fibe

Izvor: RTS, 22.Sep.2018, 13:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

NBA „kopira“ pravilo Fibe

NBA liga usvojila je nekoliko novina, a najvažnije je da će novi napad trajati kao i u Evropi 14 sekundi.
NBA je ustanovila da će ovo ubrzati utakmice i povećati zabavu na terenu. Pravilo koje u Evropi važi već duže vreme sada će biti primenjeno i u NBA ligi. Novi napad, npr. posle ofanzivnog skoka trajaće 14 sekundi, a ne kao do sada >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << kada se dobijao pun napad.

"Mislim da će to povećati zabavu u ovoj igri. Timu koji gubi daće veću šansu za povratak, jer će omogućiti više poseda. Generalno, ubrzaće tempo", rekao je komesar NBA lige Adam Silver.
Takođe, NBA liga je pojednostavila pravila za dosuđivanje prekršaja u situacijama kada igrač ima "čist" put ka košu i proširila je listu okolnosti u kojima arbitri mogu da koriste video-snimak.
NBA sezona 2018/19. počinje 16. oktobra.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.