Mičel, Branson i Lilard zatrpali protivničke koševe VIDEO

Izvor: B92, 15.Feb.2023, 02:18

Mičel, Branson i Lilard "zatrpali" protivničke koševe VIDEO

Džejlen Branson, Demijen Lilard i Donovan Mičel su u noći između ponedeljka i utorka poenterski obeležili noć u NBA.

Sva trojica košarkaša su postigla po 40 poena, a zvezda Klivlenda i jedan preko toga.

Mičel je u pobedi nad San Antonio Sparsima (117:109) postigao više od trećine poena svoje ekipe odnosno 41 na 16/26 šuta iz igre.

Pored toga je imao pet asistencija, tri skoka i po ukradenu i blokadu.

To je bila njegova 15 utakmica >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u karijeri sa najmanje 40 poena i peta u uniformi Kavsa.

U Ohaju je tako nešto polazilo za rukom samo Kajriju Irvingu i Lebronu Džejmsu koji su proveli mnogo više vremena od Mičela u Klivlendu.

U drugom meču večeri, Njujork Niksi su na svom terenu u gradskom derbiju savladali Bruklin sa 124:106, čime su prekinuli seriju od devet vezanih pobeda Bruklina u međusobnim duelima.

Do toga ih je predvodio Džejlen Branson sa 40 poena na samo 21 uzet šut (15 pogodio).

Imao je i pet asistencija i izjednačio se sa Stefonom Marberijem po broju utakmica sa po 40 poena u sezoni kada su bekovi Niksa u pitanju.

Za kraj, Portland je na domaćem terenu bio bolji od Los Anđeles Lejkersa sa 127:115, uz sezonski rekord od 23 postignute trojke.

Od tih 23 osam je pogodio Demijen Lilard koji je meč završio sa 40 poena (13/23), šest skokova i pet asistencija.

Već na poluvremenu je imao 30 poena uz osam pogođenih trojki, tako da je mogao i do mnogo više...

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
Pogledaj vesti o: NBA

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.