Indijana smanjila na 2:3 u finalu Istoka protiv Majamija

Izvor: Vesti-online.com, 29.Maj.2014, 11:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Indijana smanjila na 2:3 u finalu Istoka protiv Majamija

Košarkaši Indijane pobedili su noćas na svom terenu Majami sa 93:90 i smanjili na 2:3 u finalu plej-ofa Zapadne konferencije u NBA ligi.

Dejvid Vest i Pol Džordž  

Najefikasniji u ekipi Indijane bio je Pol Džordž sa 37 poena, od kojih je 21 postigao u četvrtoj četvrtini, a Dejvid Vest dodao je 19 poena. Džordž i Vest su postigli poslednjih 36 poena svog tima, uključujući svih 29 poena Indijane u četvrtoj deonici.

Lens Stivenson >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << postigao je 12 poena za Pejserse, a Roj Hibert 10 poena i 13 skokova.

 

U ekipi dvostrukog uzastopnog šampiona Majamija najefikasniji je bio Kris Boš sa 20 poena i 10 skokova, Dvejn Vejd ubacio je 18 poena, uz osam skokova i sedam asistencija, a Rašard Luis 18 poena. Rej Alen postigao je 15 poena, a Lebron Džejms, koji je igrao nešto manje od 25 minuta, ubacio je sedam poena. Indijana je gubila sa 41:50, ali je na kraju treće četvrtine uspela da stekne šest poena prednosti (64:57). Majami se 16 sekundi pre kraja primakao na 90:91, ali je Boš 4,6 sekundi pre kraja promašio "trojku" za pobedu.

"Morali smo dobro da igramo. Saterani smo uza zid i to je sve što možemo da uradimo. Da smo izgubili utakmicu serija bi se završila i mislim da smo tokom meča svi o tome pomalo razmišljali", rekao je Džordž.

 

Naredna šesta utakmica igra se u petak u Majamiju, a ako domaći pobede osvojiće četvrtu uzastopnu titulu šampiona Istočne konferencije i izboriće plasman u veliko finale.

 
Pogledaj vesti o: NBA

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.