Dvostruki NBA šampion u razvojnom timu Denvera

Izvor: B92, 19.Dec.2021, 20:51

Dvostruki NBA šampion u razvojnom timu Denvera

Plejmejker Mario Čalmers igraće u G ligi za razvojni tim Denver Nagetsa.

Posle Ajzee Tomasa, Lensa Stivensona i Nika Stauskasa, još jedno dobro poznato NBA ime igraće za Denverov razvojni tim.

U pitanju je dvostruki NBA šampion Mario Čalmers.

Čalmers će igrati za Grend Repids Gold od 19. do 22. decembra i pokušaće da se izbori za NBA ugovor, što je pošlo za rukom Ajzei Tomasu, koji je posle jedne utakmice i 42 ubačena poena >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << potpisao za Los Anđeles Lejkerse.

Tomas je već na debiju bio najefikasniji u redovima Lejkersa, pošto je ubacio 19 poena.

Što se tiče Čalmersa, on je 2019. godine igrao za Virtus iz Bolonje, pa za AEK i Aris u Grčkoj, da bi ovu sezonu počeo u Portoriku.

Sada će pokušati da se posle tri godine vrati u NBA ligu.

Poslednji tim u NBA bili su mu Memfis Grizlisi, a pre njih igrao je od 2008. do 2015. godine za Majami Hit.

Bio je startni plejmejker godina i osvojio je dve šampionske titule.

Popularni Super Mario je u karijeri odigrao 646 utakmica u NBA ligi i u proseku beleži 8,9 poena i 3,7 asistencije.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
Pogledaj vesti o: NBA

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.