Izvor: N1 televizija, 30.Nov.2017, 15:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bogdan: Znam, mogu da budem bolji nego u Evropi
Zadovoljan je Bogdan Bogdanović, zadovoljan je i Vlade Divac. Srpski reprezentativa je pre tri večeri rešio duel protiv NBA šampiona Golden Stejta košem preko najboljeg defanzivca lige Drejmonda Grina i još jednom pokazao da je na pravom mestu.
Generalni menadžer kluba iz Kalifornije napravio je pravi potez angažovanjem nekadašnjeg igrača Partizana i Fenerbahčea koji je svakako budućnost franšize.
"U ovoj ligi skauting je sjajan i svi timovi >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << znaju kako igraš. Moraš da se prilagođavaš, ne godinu za godinom, nego dan za danom. Bogdan to radi sjajno. Defanzivno je iznenadio sve ljude svojim dugim rukama i dobrim instinktom", rekao je Divac.
Bogdanovic embracing NBA’s challenges. ‘I know I can be better here than in Europe’ https://t.co/1zBnGi64JO
Posle velikog trijumfa u Ouklendu Sakramento je veče kasnije pretrpeo težak poraz od Milvokija.
"Još jedna lekcija koju moram da naučim. Ne možemo da pobedimo Voriorse, a onda budemo potpuno ispražnjeni", istakao je Bogdanović i potom se osvrnuo na evropsku košarku:
"Tamo se igraju dve utakmice nedeljno. Igramo jedno veče, putujemo komercijalnim letovima sledeći dan, onda igramo sledeće veče. Putujemo ceo dan i te mečeve jedan za drugim nazivamo uzastopnim. U Evropi nema toliko mečeva, ali izgubiš trener će te možda kazniti sa tri sata treninga narednog dana".
Izvor: You Tube
Srpski bek je letos potpisao trogodišnji ugovor i maksimalno uživa u dresu Kingsa uprkos lošem startu sezone. Sakramento je pretposlednji na Uapadu sa šest pobeda i 15 poraza.
"Ovo je moj san i uživam u njemu. Znam da mogu da budem bolji nego u Evropi", naglasio je Bogdanović, koji prosečno beleži 9.3 poena, 1.9 asistencija i 2.1 skok po utakmici.
Pogledaj vesti o: NBA, Liga Šampiona, Partizan





