BAKLJE, NAVIJANJE, HIMNA: Legenda NBA lige oduševljena Grobarima

Izvor: SrbijaDanas.com, 19.Mar.2024, 13:15

"BAKLJE, NAVIJANJE, HIMNA": Legenda NBA lige oduševljena "Grobarima"

Oduševljen atmosferom...

Košarkaš Los Anđeles klipersa i legenda NBA lige Pol Džordž rekao je da mu je supruga Srpkinja pokazala kakva atmosfera vlada na utakmicama Partizana i Crvene zvezde. Priznaje da bi voleo da takvo rivalstvo i energija na tribinama postoje i u Sjedinjenim Državama.

Džordž je samo jedan od mnogobrojnih košarkaša >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << koji su ispratili trend i pokrenuli podkast, a u poslednjoj epizodi svog "Podcast P with Paul George”, u kojoj je, između ostalog, razgovarao sa kolegom iz Indijane Tajrisom Halibartonom, Džordž je pokrenuo temu šta bi iz evropske košarke voleo da vidi u Americi...

- Dosta je dobrih i interesantnih stvari u Evropi. Na primer, da li si video kakva atmosfera vlada na utakmicama? Moja supruga Danijela je Srpkinja, pa mi je pokazala kakva je energija na utakmicama Partizana i Crvene zvezde. Pokazala mi je kakvo rivalstvo vlada - ispričao je Džordž.

Impresioniran je i scenama sa prijateljske utakmice Partizana i španske Fuenlabrade koja je odigrana letos na Tašmajdanu, pod otvorenim nebom.

- Video sam čak i utakmicu koja se igrala napolju, a na meču se dimi, gori vatra, pevaju se pesme, navija... To bih sve voleo da vidim u SAD. Kada sam bio u Srbiji, govorili su mi da je stvarno ludo, da se opredeljuješ na čijoj si strani i tako to - rekao je Džordž.

Očigledno je čuo da ume da bude i nezgodno kada se u Beogradu igra večiti derbi...

- Čekaju vas i posledice ako vas druga strana uhvati, tako mi je rečeno. Toliko je ozbiljno. To bi bilo ludo imati ovde. Naravno, ne mislim na nasilje ili bilo šta slično, nego na to kakve su utakmice. Sećam se da sam igrao utakmice protiv drugih reprezentacija, svi su mahali zastavama svoje zemlje na tribinama i pevali razne pesme, tada sam pomislio koliko je sve to sjajno. Svi jako drže do kulture i svog naroda, svoje zemlje. Voleo bih da takve stvari vidim u NBA ligi - priznao je košarkaš Klipersa.

Pol Džordž je nedavno u razgovoru sa dopisnikom RTS-a iz Sjedinjenih Država rekao da voli Srbiju i da jedva čeka ponovo da je poseti.
Pogledaj vesti o: Večiti derbi,   Zvezda - Partizan

Nastavak na SrbijaDanas.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.