Vatromet od 12 minuta i Kavani za kraj VIDEO

Izvor: B92, 07.Nov.2020, 13:50

"Vatromet" od 12 minuta i Kavani za kraj VIDEO

Mančester junajted uspeo je da ostvari trijumf na teškom gostovanju Evertonu u 8. kolu Premijer lige – 3:1 (2:1).

"Crveni đavoli" su na "Gudisonu" za osam minuta stigli od očaja do sjaja i kasnije umešno sačuvali stečenu prednost.

Srpski vezista Nemanja Matić ceo meč je presedeo na klupi za rezervne igrače.

Posle uvodnih 15 minuta "opipavanja pulsa", Junajted je prvi zapretio.
Entoni Marsijal se, posle kornera i vraćene lopte u kazneni prostor, našao u čistoj šansi, ali je vrlo loše šutirao, pored desne stative.

Kazna je usledila već u 20. minutu, kada je Solskjerov tim primio novi jeftin gol.

Golman Pikford je ispucao loptu daleko od svog gola, Kalvert-Luin je dobio duel i spustio je pravo Bernardu.

Omaleni ofanzivac je napravio jedan dribling, namestio se na desnu nogu i kroz noge Van-Bisake pogodio bliži ugao De Hee.

Kao da je to bilo potrebno Mančesteru da proigra, pa je za osam minuta uspela da preokrene sve u svoju korist.

U 25. minutu je Luk Šo centrirao sa leve strane, a Bruno Fernandeš iskoristio lošu postavku štopera Evertona i glavom poravnao rezultat.

I sam je bio iznenađen što je glavom, nesvakidašnje za njega, postigao pogodak.

Momentum je prešao na stranu gostiju, iako je samo tri minuta kasnije Luka Dinj imao veliku priliku da donese novu prednost Evertonu.

Francuz je pobegao po levoj strani, imao potpuno samog Kalvert-Luina na petercu, ali je šutirao iskosa i pogodio spoljni deo stative.

Nova kazna, ovog puta stigla je igrače Evertona, u čijoj odbrani je duvala strašna "promaja".

Bruno Fernandeš je centrirao ka Rašfordu, koji je pokušao, ali nije zakačio loptu.

Time je prevario sve, a imao je dosta sreće da se lopta od stative odbije iza leđa Pikforda.

Junajted je za osam minuta prešao put od očaja do sjaja i posle dužeg vremena u Premijer ligi na semaforu je on imao prednost.

Solskjer je u pauzi "povukao ručnu" i igračima naredio da predaju posed domaćinu. Hazarderski potez koji, ispostavilo se, nije kažnjen.

Everton je samo u prvih 10 minuta nastavka imao loptu u posedu čak 85 odsto vremena, ali nije bilo prave ideje u njihovim napadima.

Karlo Ančeloti nije uspeo da "otvori" Junajted, koji kako je vreme odmicalo, bivao je sve "zatvoreniji".

Stezao se "obruč" oko gola De Hee, ali Everton nikako nije umeo da dođe do izjednačenja.

Povreda je ostavila traga na Hamesu Rodrigesu, koji se "ugasio" oko 70.og minuta, a najagilniji je bio Dominik Kalvert-Luin.

Ali, nije mogao sam. Junajted je imao više raspoloženih igrača i uspeo je u poslednjem minutu da stavi tačku.

Učinio je to Edinson Kavani, svojim prvim golom od kako je obukao dres "crvenih đavola".

Sjajnu kontru i pravovremenu asistenciju Fernandeša pretvorio je u konačnih 3:1.