Izvor: RTS, 11.Mar.2014, 12:52 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Van Persi beži iz Junajteda
Robin van Persi može da pregovara sa drugim timovima ukoliko se Junajted ne plasira u Ligu šampiona. Čelsi spremio novi ugovor za Baneta. Nastavlja se serija iznenađenja na turniru u Indijan Velsu - Dolgopolov eliminisao Nadala. Ispali Zimonjić i Nestor. Kokoškov ostaje selektor Gruzije.
Sve vesti i zanimljivosti iz sveta sporta pratite i na našim >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Fejsbuk i Tviter stranicama.
17.32 - Rukometni savez Srbije (RSS) proglasio je na današnjoj sednici Skupštine te organizacije 2013. godinu kao najuspešniju u istoriju srpskog rukometa i rada Saveza. "Rukometni savez Srbije obeležava prethodnu godinu, kao najuspešniju godinu u istoriji srpskog rukometa i rada Saveza. U godini koju je RSS proglasio kao godinu 'Rukometa, kulture i obrazovanja' cilj je da se buduća okupljanja održavaju u mestima koja su usmerena na kulturu i koja imaju izraženu kulturnu vrednost", rekao je predsednik RSS Velimimir Marjanović. Ženska rukometna reprezentacija je na Svetskom prvenstvu osvojila srebrnu medalju, dok je muški nacionalni tim eliminisan u prvoj, grupnoj fazi takmičenja.
16.44 - Disciplinska komisija engleske Premijer lige kaznila je menadžera Njukasla Alana Pardjua sa sedam mečeva suspenzije jer je glavom udario igrača Hal Sitija Dejvida Mejlera. Do incidenta je došlo na utakmici odigranoj 1. marta u Halu, a slavio je Njukasl sa 4:1. To znači da Pardju neće moći da vodi ekipu na mečevima sa Fulamom, Kristal Palasom, Evertonom, Sautemptonom, Mančester Junajtedom, Stoukom i Svonsijem. Na klupu će se vratiti 28. aprila na meču sa Arsenalom u Londonu.
15.59 - Fudbaler Čelsija Samjuel Eto rekao je da ne razmišlja o kraju igračke karijere i istakao da bi voleo da ostane na Stamford Bridžu. Kamerunac je prošlog leta došao u Čelsi iz ruskog Anžija i potpisao jednogodišnji ugovor. Nedavno se u engleskim i francuskim medijima povela polemika o njegovom godištu, pošto je nekadašnja devojka otkrila da nema 33, nego 39 godina. Čak se i menadžer Žoze Murinjo našalio na tu temu izjavom da mu je potreban napadač, jer ne zna koliko je tačno Kamerunac star. "Srećan sam u Čelsiju. Moj godine nisu važne. Radim isto kao i Oskar ili Eden Azar. Iskusan sam igrač i to je dobro za ekipu. Imam još dve do tri godine profesionalne karijere. Biće još golova", rekao je Eto za klupski sajt. Inače, Eto je u ponedeljak zvanično napunio 33 godine.
15.10 - Napadač Arsenala Lukas Podolski voleo bi da mu se u ondonu pridruži saigrač iz reprezentacije Nemačke i fudbaler Šalkea Julijan Draksler, koji je već nekoliko meseci na meti "tobdžija". "Svaki talentovan igrač je interesantan Arsenalu, a svakako da je Draksler na vrhu liste želja. Ipak, ne mogu mnogo da kažem o mogućem prelasku Julijana. Voleo bih da mi se pridruži u Arsenalu", rekao je Podolski za "Bild". Draksler je ponikao u Šalkeu za koji je od 2010. godine odigrao 137 utakmica i postigao 26 golova. Za reprezentaciju Nemačke nastupao je deset puta, uz jedan gol.
14.45 - Fudbalski klub Radnički iz Niša od danas je bez trenera, pošto je Dragoljub Bekvalac otišao nakon sporazumnog raskida ugovora. U klubu niko nije želeo da govori zašto je došlo do razlaza. Uprava kluba navela je da će narednih dana biti poznato ko će preuzeti ekipu, a to bi trebalo da se desi do subote, kada Radnički igra protiv Slobode u Užicu. Radnički u prva tri kola prolećnog dela prvenstva nije zabeležio pobedu, pošto je dva puta igrao nerešeno i jednom izgubio, tako da je sada sedmi na tabeli, sa 26 bodova.
14.00 - Trener košarkaša Partizana Duško Vujošević otkrio je na konferenciji za novinare pred utakmicu 10. kola Top16 Evrolige sa CSKA, da među putnicima za Moskvu neće biti Tarensa Kinzija. "Njega čuvamo za važnije mečeve koji nam predstoje", najavio je Vujošević. Kinzi već neko vreme vuče povredu skočnog zgloba, ali je ipak pomagao ekipi iako mu je potreban odmor kako bi pokušao a sanira problem.
13.44 - Kako prenosi "Dejli mejl", Čelsi je počeo pregovore sa Banetom Ivanovićem o novom četvorogodišnjem ugovoru. Kapiten reprezentacije Srbije je jedan od ključnih igrača londonskog tima i fudbaler u kojeg Murinjo ima veliko poverenje. Ivanovićev ugovor sa Čelsijem važi do 2016. godine, a ukoliko bude postignut novi dogovor, kako se očekuje, njegova sadašnja nedeljna plata od 120.000 evra, biće povećana. Klub sa Stamfrod Bridža navodno želi da što pre postigne dogovor sa Ivanovićem, za koga su interesovanje pokazali Pari Sen Žermen i Real Madrid. Isti izvor navodi da će Čelsi ponuditi nove jednogodišnje ugovore svojim veteranima, Džonu Teriju i Frenku Lampardu.
13.13 - Šesnaest država je zainteresovano za organizaciju Evrobasketa 2015. godine, ako domaćinstvo bude oduzeto Ukrajini. To je potvrdio predsednik Košarkaškog saveza Francuske Žan Pjer Siuta. Francuzi su među prvima pokazali interesovanje, ali prema rečima Siutata oni su spremni da budu domaćini samo u prvoj fazi takmičenja. Naime, Francuska u ovom trenutku nema dvoranu koja može da primi 15.000 gledalaca, pošto se pariski "Bersi" renovira i neće biti spreman do kraja oktobra. Siutat je naveo da su moguća tri scenarija. Prema prvom, Ukrajina će sačuvati domaćinstvo, u drugom slučaju će biti ko-organizator prvenstva i u trećem slučaju FIBA Evropa će oduzeti organizaciju Eurobasketa Ukrajini i dodeliti je nekoj drugoj zemlji ili zemljama. Među zainteresovanima je i Srbija, a konačna odluka o tome ko će biti domaćin trebalo bi da bude poznata posle sastanka Borda FIBA Evropa, 22. marta.
12.35 - Ova fotografija pokazuje sa se Zvezdina titula čeka i na severnom polu!
11.40 - Sa Ostrva stižu informacije da Robin van Persi ima klauzulu u ugovoru sa Mančester junajtedom, po kojoj može da pregovara sa drugim klubovima ukoliko se Junajted ne plasira u Ligu šampiona. Kako su šanse "đavola" sve manje da to učini, Van Persi planira da aktivira klauzulu na leto. Ove vesti rasplamsale su maštu brojnim ljudima u Monaku, Realu, Interu, Juventusu...
11.30 - Srpski košarkaški stručnjak Igor Kokoškov će i u narednom periodu biti selektor košarkaške reprezentacije Gruzije. 42-godišnji trener, koji je trenutno i asistent u stručnom štabu Klivlenda, postigao je dogovor sa Košarkaškim savezom Gruzije o produžetku saradnje do 2015. godine.
10.00 - Nenad Zimonjić i Kanađanin Danijel Nestor završili su učešće na Masters turniru u Indijan Velsu pošto su, u drugom kolu, izgubili od francuskog dubla Nikolas Mau - Žo-Vilfred Conga sa 2:1 u setovima. Zimonjić i Nestor dobili su prvi set u taj brejku (7:6) sa 9-7. Na isti način, u taj brejku drugog seta (7-5), uspešniji su bili Francuzi kojima je pripao odlučujući set, i to na razliku - 11:9.
09.00 - U NBA ligi je odigrano sedam utakmica uz nekoliko iznenađenja. Najgori tim lige Milvoki pobedio je kod kuće Orlando sa 105:98 a u derbiju divizije Atlantik, Bruklin je pobedio Toronto sa 101:97. Njujork je nastavio seriju pobeda pošto je savladao Filadelfiju sa 123:110. Košarkaši Majamija prekinuli su seriju od tri uzastopna poraza, pošto su rano jutros na svom terenu pobedili Vašington sa 99:90.
04.00 - Ukrajinski teniser Oleksandr Dolgopolov pobedio je u trećem kolu Indijan Velsa prvog igrača sveta, Španca Rafaela Nadala u tri seta - 6:3, 3:6, 7:6. Dolgopolov je 31. igrač sveta, a protivnik u osmini finala biće mu 13. nosilac, Italijan Fabio Fonjini, koji je pobedio Francuza Gaela Monfisa. Nadal je bio prvi nosilac turnira u Indijan Velsu.
Zlatan kao velika bela ajkula...
Izvor: RTS, 11.Mar.2014
"Naravno da je Zlatan samo čovek, isto kao što je velika bela ajkula samo riba", napisao je na svom Tviter profilu Zlatan Ibrahimović. Robin van Persi može da pregovara sa drugim timovima ukoliko se Junajted ne plasira u Ligu šampiona. Čelsi spremio novi ugovor za Baneta. Alegri novi selektor Grčke?..Sve...



