Tobdžije traže trenera za odbranu

Izvor: B92, 19.Sep.2011, 19:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Tobdžije" traže trenera za odbranu

Primiti osam golova od Mančester junajteda je mnogo, ali on je šampion i "gazi" sve rivale, a primiti četiri gola od ekipe koja se bori za opstanak je previše.

Arsenal je u samo dva meča primio 12 golova, poslednja četiri od Blekburna kojem se predviđa borba za opstanak u Premijer ligi.

Zbog toga su iskusni fudbaleri londonskog klupa zatražili od menadžera Arsena Vengera da zaposli novog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << trenera zaduženog za rad samo sa defanzivcima.

Venger je primoran da traži nova rešenja za tim koji je u prvih pet kola Premijeršipa primio 14 golova i beleži najgori start sezone u poslednjih 58 godina.

Arsenal je na "Ivud Parku” pokušao da nastaviti sa zonskom obranom, koja je dobro funkcionisala protiv Borusije u Ligi šampiona, ali je to rezultiralo sa dva autogola, prvo Aleksandra Songa, a zatim i Lorena Košćelnija. Dva puta mrežu Arsenala tresao je i Jakubu Ajegbeni.

Iako je prvi pomoćnik Vengeru bivši defanzivac Pet Rajs, Arsenal nema zvanično odbrambenog trenera. Zato na "Emiratima” traže nekoga ko bi radio na defanzivi, a najozbiljniji kandidat je nekadašlji "tobdžija” Martin Kion. On je već bio u klubu u sezoni 2005/2006 kada je Arsenal oborio rekord Lige šampiona sa čak 10 mečeva bez primljenog gola.
Pogledaj vesti o: London

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.