Škorpion, rekordnih 12... Favoriti obožavaju Božić

Izvor: B92, 26.Dec.2016, 18:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Boksing dej, prvi dan posle Božića, tradicionalno je vreme kada se igraju utakmice Premijer lige, a i ovoga puta bilo je mnogo uzbuđenja

Na programu je bilo 18. kolo Premijer lige, a pred poslednje utakmice u kalendarskoj godini, koje su na programu 30. i 31. decembra, najsrećniji će biti lider Čelsi i Mančester junajted.

Izabranici Antonija Kontea sa 3:0 su savladali Bornmut na svom stadionu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i ostvarili 12. uzastopnu pobedu u prvenstvu, čime su oborili klupski rekord. Tokom ove serije postigli su 28 golova i primili samo 2.

Junajted je nastavio da podiže formu, protiv Sanderlenda je upisan četvrti vezani trijumf, ovoga puta laganih 3:1, čime je uhvaćen priključak za vodećim ekipama na tabeli.

Arsenal je jedva uspeo da savlada Vest Bromič, Vest Hem nastavio je da izlazi iz krize, dok je aktuelni šampion Lester poražen od Evertona i sve je bliži zoni ispadanja.

‘Plavci’ su na ‘Stamford bridžu’ dočekali Bornmut i ponovo nisu bili previše ubedljivi, ali su odigrali onoliko koliko im je bilo dovoljno za tri boda. U uvodnom delu meča nije bilo previše uzbuđenja, sve do 24. minuta, kada je Pedro na sjajan način doveo domaće u vođstvo.

Španski fudbaler na ivici kaznenog prostora prihvatio je dodavanje Seska Fabregasa, namestio loptu na levu nogu i poslao je u suprotni gornji ugao nemoćnog Artura Boruca.

Do kraja poluvremena samo je vredan pažnje bio pokušaj Fabregasa, ali u sve dileme otklonjene početkom drugog. Azar je predriblao Frensisa, ovaj ga oborio, a Belgijanac sa bele tačke postavio povisio na 2:0.

Tibo Kurtoa gotovo da nije imao posla u svom kaznenom prostoru, da bi Pedro svojim drugim golom, u trećem minutu nadoknade postavio konačan rezultat.

Srpski fudbaler Nemanja Matić proveo je čitav meč u igri, dok je novi uspeh svog tima Branislav Ivanović gledao sa klupe za rezervne igrače.

Čelsi sada ima 46 bodova, devet više i utakmicu više od drugoplasiranog Liverpula, sa kojim se izjednačio Arsenal, teškom pobedom nad Vest Bromič Albionom. ‘Tobdžije’ su se dugo mučile protiv tima Tonija Pjulisa, a posle velikih prilika koje je propustio Aleksis Sančes početkom drugog poluvremena, sve je izvesniji bio novi kiks.

Međutim, spasilac je ponovo bio Olivije Žiru – Francuz, koji se prvi put ove sezone našao u startnoj postavi, u 89. minutu se fenomenalno snašao na centaršut Mesuta Ezila i iz veoma teške situacije zatresao mrežu gostiju, za veliko slavlje na ‘Emiratima’.

Veoma uzbudljivo bilo je i na ‘Old Trafordu’, gde je gostovao Sanderlend i još jednom zablistao Zlatan Ibrahimović. Šveđanin je u 39. minutu lepo pronašao Dejlija Blinda, koji iz kaznenog prostora pogađa suprotnu malu mrežu i postiže prvi gol u sezoni.

Zlatan je upisao prvu asistenciju od dolaska u Premijer ligu, kaznivši promašaje Sanderlenda koji je bio opasniji rival u prvih pola sata meča.

‘Crveni đavoli’ preuzeli su inicijativu, imali nekoliko opasnih pokušaja preko Huana Mate, Pola Pogbe i Džesija Lingarda, da bi 35-godišnji napadač osigurao bodove u 82. minutu. Pogba je uzeo loptu na sredini terena nakon velike greške gostujućeg veznog reda, doturio je do saigrača koji rutinski vara Pikforda za 2:0.

Menadžer Žoze Murinjo se vidno obradovao, a ‘Teatar snova’ je eksplodirao samo nekoliko minuta kasnije, nakon čarolije Henrika Mhtarjana. Zlatan je posle prve upisao i drugu asistenciju, a popularni Miki, iako je bio u ofsajdu, postigao spektakularan gol. Loptu je zahvatio takozvanim ‘škorpionom’ i prosledio je u suprotni ugao.

Do kraja meča Sanderlend je uspeo samo da ublaži poraz, ali je to Fabio Borini uradio na maestralan način, ‘suvim listom’ sa skoro 30 metara.

Junajted sada ima 33 boda, koliko i Totenhem koji je na petoj poziciji, ali ima utakmicu manje.

Najubedljiviji trijumf dana ostvario je Vest Hem, koji je na gostovanju Svonsiju trijumfovao sa 4:1. Aju je pogodio u pvom, Rid je povisio na startu drugog, a goleadu je nastavio Antonio. Ljorente je uspeo da smanji na 3:1, pre nego što je Endi Kerol u samom finišu potvrdio treće uzastopno slavlje ’Čekićara’.

Lester siti igra izuzetno loše u Premijer ligi ove sezone – posle poraza od Evertona na svom staduionu ostao je na 16. mestu sa samo 17 bodova, tri više od ekipa koje su u zoni ispadanja.

Simpatizeri ’Lisica’ doneli su 30.000 maski sa likom Džejmija Vardija, u znak protesta zbog suspenzije prvog napadača, koji je zaradio tri utakmice zbog crvenog kartona. I sam Vardi je nosio masku, ali im ni to nije pomoglo da prekinu krizni period.

Kevin Miraljas je u 51. minutu doneo prednost ’Karamelama’, da bi u poslednjim trenucima Romelu Lukaku overio tri boda. Everton je na sedmoj poziciji, ali i dalje veoma daleko od top 5.

Minimalnu pobedu ostvario je Burnli protiv Midlsbroa, a strelac jedinog pogotka bio je Grej u 80. minutu.