Izvor: RTS, 30.Apr.2022, 20:35

Siti se silovito vratio na prvo mesto, ali i "istopio" zaostatak u gol-razlici

Fudbaleri Mančester sitija deklasirali su Lids junajted 4:0 u poslednjem subotnjem meču 35. kola Premijer lige i vratili se na prvo mesto na tabeli. Siti je ponovo vodeći klub engleskog šampionata sa jednim bodom više od drugoplasiranog Liverpula.
"Građani" četiri kola pre kraja sezone imaju 83 boda, dok je Liverpul, koji je ranije tokom dana savladao Njukasl, drugoplasirani sa 82.

Pep Gvardiola je izveo kombinovani sastav, na klupi su >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << ostali Kevin de Brujne, Rijad Mahrez i Bernardo Silva, ali se to nije osetilo.
Već u 13. minutu je posle sjajnog centaršuta Fila Fodena mrežu pogodio Rodri i tim rezultatom se otišlo na odmor. Početkom drugog poluvremena Nejtan Ake je povisio, da bi potom Gabrijel Žezus, na novo dodavanje Fodena, pogodio za 3:0.
Konačan rezultat postavio je Fernandinjo sjajnim udarcem u nadoknadi vremena.
Siti je novim ubedljivim trijumfom istopio zaostatak za Liverpulom što se tiče gol-razlike, pa sada ima slabiji učinak za samo jedan pogodak.
Lids je ostao odmah iznad zone ispadanja sa 34 boda, pet više od Evertona koji je prvi iznad crte, ali i sa dve utakmice više.