Real preživeo Sadikovu Almeriju – slave u Humskoj VIDEO

Izvor: B92, 14.Avg.2022, 23:57

Real "preživeo" Sadikovu Almeriju – slave u Humskoj VIDEO

Fudbaleri Reala savladali su Almeriju rezultatom 2:1 u prvom meču nove sezone u španskom prvenstu.

Da neće biti lako po izabranike Karla Ančelotija bilo je jasno već u šestom minutu kada je domaći tim poveo.

Injigo Eguaras je spoljnim delom kopačke poslao sjajnu dugu loptu u prostor, a prvi do nje je stigao 21-godišnji Ramazani, nekadašnji član akademije Mančester junajteda.

Nije odbrana Reala mogla da uhvati hitrog belgijskog napadača, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Antonio Rudiger je čak signalizirao ofsajd poziciju, ali to nije omelo Ramazanija koji je preciznim udarcem savladao Tibu Kurtou.

Sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme, a po početku drugog poluvremena najviše razloga za zadovoljstvo je imao Partizan.

Meč sa Realom je 75. u kom Umar Sadik nastupa u dresu Almerije kada računamo mečeve u kojima je igrao više od jednog poluvremena. Zbog toga će španski tim morati u Humsku da pošalje još 500.000 evra na ime ovog bonusa.

Partizan je do sada od prodaje nigerijskog napaača prihodovao 9.500.000€, a samo od promocije Almerije u elitni rang španskog takmičenja su dobili tri.

Ipak, ni Sadik nije uspeo da spreči preokret Reala u drugom poluvremenu uprkos tome što je igrao sve do 71. minuta kada je izmenjen.

Najpre je u 61. minutu poravnanje "kraljevskom klubu" doneo Lukas Vaskes nakon što je bio najbrži do odbitka posle šuta Vinisijusa.

Konačan rezultat je u 75. minutu postigao David Alaba lepim golom direktno iz slobodnog udarca.

Za Almeriju je svih 90 minuta na terenu proveo srpski štoper Srđan Babić koji je bio i kapiten ekipe.

U sledećem kolu Real Madrid gostuje Selti, a Almerija igra na gostovanju protiv Elčea.