Читај ми!

Real preokretom započeo odbranu titule

Fudbaleri Real Madrida savladali su kao gosti ekipu Almerije nakon preokreta sa 2:1 u meču prvog kola La Lige.

"Los Blankosi" su morali dobrano da se potrude, ali su ispunili zadatak osvajanja sva tri boda na startu sezone.

Povratnik u La Ligu, ekipa Almerije, skupo je prodala kožu, pošto je dugo vodila, disciplinovano se branila i bila nadomak pravljenja iznenađenja nad favorizovanim rivalom.

Domaća ekipa do vođstva je stigla već u šestom minutu, kada je Ramazani zatresao mrežu Reala.

Tim Karla Anćelotija konstantno je napadao i pokušavao što pre da dođe do izjednačenja, ali je maestralnu partiju imao golman domaćih Martinez.

Otpor Almerije trajao je sve do 61. minuta, kada je Real uz malo sreće uspeo da dođe do izjednačenja.

Vinisijus je šutirao, Martinez odbranio, lopta se od Benzeme i jednog defanzivca Almerije odbija pravo do Vaskeza, koji uspeva da je zakuca u gol za 1:1.

Igrao se 75. minut kada je Real stigao do preokreta.

David Alaba ušao je u igru i iz prvog kontakta sa loptom pogodio mrežu protivnika.

Alaba je savršeno izveo slobodan udarac i poslao neodbranjiv šut za 1:2.

Zanimljivo je da je do kraja meča Real bio ekipa koja je morala da se brani, pošto je Kurtoa bio prinuđen na čak tri intervencije u izglednim prilikama za Almeriju.