Poslednjeplasirani Votford šokirao Junajted

Izvor: RTS, 22.Dec.2019, 17:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Votforda, koji se nalaze na poslednjem mestu na tabeli, pobedili su Mančester junajted sa 2:0 u 18. kolu Premijer lige. Votford je iskoristio očajnu partiju "crvenih đavola" i naneo neočekivani poraz ekipi Ole-Gunara Solšera.
Junajted se mučio na "Vikaridž roudu", nije mogao do gola u prvih 45 minuta, a najbolju priliku propustio je Džesi Lingard.

Kada se očekivalo da će >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << uslediti još veća ofanziva u nastavku, desilo se potpuno suprotno.
U 50. minutu Ibrahima Sar je uvatio volej u kaznenom prostoru, lopta odskočila i išla blizu stative, gde je golman David de Hea napravio kardinalnu grešku. Prošla mu je kroz ruke i završila u mreži.
Nisu stigli momci u crvenim dresovima ni da se oporave od šoka, a domaćin je dobio savršenu šansu da postigne još jedan pogodak. Aron van Bisaka je neoprezno startovao u kaznenom prostoru i skrivio jedanaesterac.
Šansu nije propustio Troj Dini, zakucao je loptu po sredini gola i kompletirao nokaut "stršljenova".
Srpski reprezentativac Nemanja Matić našao se na klupi Junajteda, ali nije dobio priliku, za razliku od povratnika Pola Pogbe, koji je ušao u 65. minutu.
Uprkos uspehu, Votford nije uspeo da se pomakne sa dna tabele, ostao je poslednji sa 12 bodova, koliko ima i Norič.
S druge strane, Solšerovi izabranici su doživeli peti poraz u prvenstvu i ostali su osmi sa 25 bodova.