Pobede Sitija i Junajteda

Izvor: TvojPortal.com, 23.Jan.2012, 10:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pobede Sitija i Junajteda

Izvor:dnevnik.rs
Baloteli strelac iz jedanaesterca u 4. minutu nadoknade protiv Totenhema – 3:2. – Mančester Junajted slavio kao gost nad Arsenalom 2:1

Mario Baloteli izvodi penal

MANČESTER: Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su ekipu Totenhema sa 3:2 (0:0) u jednom od derbija 22. kola Premijer lige.
Ovom pobedom izabranici Roberta Manćinija umakli su šest bodova gradskom >> Pročitaj celu vest na sajtu TvojPortal.com << rivalu Junajtedu koji od 17 časova gostuje Arsenalu.
Posle nezanimljivog prvg poluvremena, igrači obe ekipe odigrali su neverovatnih 45 minuta u nastavku.
Domaćin je poveo golom Nasrija u 56. minutu, na 2:0 povisio je nekoliko trenutaka kasnije Leskot, ali se klub iz Londona nije predavao.
Grešku crnogorskog reprezentativca i bivšeg fudbalera Pertizana Stefana Savića iskotristio je Defo i savladao golamana Harta, a Totenhem se vratio u meč u 65. minutu posle sjajnog šuta Gereta Bejla sa 18 metara.
Gosti su u finišu meča bili blizu osvajanja tri boda. Bejl je ponovo bio opasan po gol protivnika, nesebično je proigrao Defoa na drugoj stativi, koji je zakasnio da zatrese mrežu domaćina.
I kada su svi na stadionu "Etihad" mislili da će meč biti završen podelom bodova, na scenu je u 94. minutu stupio Manćinijev "džoker" Mario Baloteli, koji je sa bele tačke doneo Sitiju 17 trijumf u sezoni.
Prethodno je Baloteli izborio jedanastareac za svoj tim, pošto ga je u kaznenom prostoru oborio Ledli King.
Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov presedeo je na klupi čitav meč.
U drugom derbiju u Londonu, Mančester Junajted kao gost pobedio je Arsenal 2:1.T rijumfom u derbiju na "Emiratima" aktuelni šampion je zadržao zaostatak od tri boda u odnosu na vodeći Mančester Siti. Navijači Arsenala s nestrpljenjem su iščekivali gostovanje Junajteda, željni osvete za katastrofalan poraz iz prvog dela sezone na "Old Trafordu" (8:2). Od toga, međutim, nije bilo ništa, jer su gosti kontrolisali utakmicu i na kraju zasluženo stigli do nove pobede.
Tim Aleksa Fergusona poveo je na isteku poluvremena preko Valensije, a kada je Robin van Persi doneo izjednačenje u 71. minutu činilo se da bi "tobdžije" mogle do potpunog preokreta. Kidisali su prema protivničkoj mreži, ali je sva nadanja srušio Velbek deset minuta kasnije i obezbedio Mančester Junajtedu 16. pobedu ove sezone.
Rezultati i strelci u 22. kolu:
Mančester Siti - Totenhem 3:2 (Nasrti 56, Leskot 59, Baloteli 94 - Defo 60, Bejl 65)
Arsenal - Mančester Junajted 1:2
Odugrano u subotu:
Norič - Čelsi 0:0
Everton - Blekburn 1:1 (1:0)
Fulam - Njukasl 5:2 (0:1)
KPR - Vigan 3:1 (2:0)
Stouk - Vest Bromvič 1:2 (0:1)
Sanderlend - Svonsi 2:0 (1:0)
Vulverhempton - Aston Vila 2:3 (2:1)
Bolton - Liverpul 3:1 (2:1)
Tabela: Mančester Siti 54, Mančester Junajted 51, Totenhem 46, Čelsi 41, Arsenal 36, Njukasl 36, Liverpul 35, itd..

Mario Baloteli

Nastavak na TvojPortal.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta TvojPortal.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta TvojPortal.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.