Njukasl slavio na Old Trafordu posle 41 godine, Stouk šokirao Čelzi (VIDEO)

Izvor: Sportski Žurnal, 07.Dec.2013, 16:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U četiri dana, Crveni đavoli su dva puta poraženi na svom stadionu. Njukasl je pobedio Mančester Junajted s 1:0 u prvom meču 15. kola Premijer lige, što je prva pobeda „svraka” na Old Trafordu posle 41 godine.
(FOTO: AP)
Strelac odlučujućeg gola bio je francuski fudbaler Joan Kabaj u 61. minutu, kada mu je posle greške Patrisa Evre asistirao saigrač iz reprezentacije Mohamed Sisoko.

EPL: Man Utd 0-1 Newcastle (all goals… by tapchibongda-vn
Čelzi je doživeo šok na gostovanju Stouku. „Plavci“ su poraženi 3:2.
Nemac Andre Šurle je već u devetom minutu doveo Čelzi u vođstvo. Čuvali su minimalnu prednost izabranici Žozea Murinja sve do kraja prvog poluvremena. Tada je u 42. minutu Peter Krauč na asistenciju Arnautovića izjednačio.
Stefan Ajrlend je doveo prvi put vođstvo domaći tim pogotkom u 50. minutu. Međutim, posle samo tri minuta uzvratio je Čelzi. Opet je mrežu zatresao Šurle.
Za veliku pobedu Stouka pobrinuo se Ousama Asaidi, koji je u 90. minutu postavio konačnih 3:2.

Stoke City 3-2 Chelsea All Goals by Oleeh-1
Čak tri autogola viđena su na meču između Liverpula i Vest Hema, koji je završen rezultatom 4:1 za „crvene“.
Prvi autogol postigao je Demel pred kraj prvog poluvremena i tako omogućio Liverpulu da povede.
U nastavku utakmice, Sako je povećao tu prednost, da bi potom Martin Škrtel uzvratio autogolom za 2:1.
U 81. minutu i Luis Suarez se upisao u strelce, a za kraj je Vest Hem još jednom „častio“ domaćine i ovog puta je OBrijen zatresao mrežu svog tima za 4:1.

Liverpool – West Ham United 4-1, goals, 07.12… by dm_525b2245553f8
Mančester Siti je odneo bod sa gostovanja Sautemptonu pošto je meč završen 1:1.
Serhio Aguero je doveo „građane“ u vođstvo već u 10. minutu, da bi Osvaldo u 42. postavio konačan rezultat.
Aleksandar Kolarov je odigrao svih 90 minuta za Mančester Siti.
Semafor 15. kola Premijer lige:
Mančester Junajted – Njukasl 0:1 (Kabaje 61)
Kristal Palas – Kardif 2:0 (Džerom 6, Čamak 57)
Liverpul – Vest Hem 4:1 (Demel 42. autogol, Sako 47, Suarez 81, O’Brijen 84. autogol – Škrtel 66)
Sautempton – Mančester Siti 1:1 (Osvaldo 42 – Aguero 10)
Stouk – Čelzi 3:2 (Krauč 42, Ajrlend 50, Asaidi 90 – Šurle 9. i 53)
VBA – Norvič 0:2 (Huper 13, Fer 89)