Njukasl bacio Junajted na kolena!

Izvor: B92, 02.Apr.2023, 19:32

Fudbaleri Njukasla savladali su Mančester junajted na "Sent Džejms Parku" rezultatom 2:0 (0:0).

Njukasl je u prvom poluvremenu bio mnogo bolji rival, šutirao čak 11 puta ka golu Davida de Hee, koji je u nekoliko navrata sačuvao svoj tim.

Ali, nije u tome uspeo u nastavku kada su strelci za "svrake" bili Vilok u 65. i Vilson u 88. minutu.

Najpre je Alan Sent-Maksiman centrirao na glavu Džoa Viloka koji je zatresao mrežu za 1:0.

Rafael Varan >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je mogao da poravna rezultat u 76. minutu, ali nije pogodio posle kornera, a sve je bilo rešeno dva minuta pre kraja.

Kalum Vilson je postavio konačan rezultat i doneo Njukaslu treći uzastopni trijumf i skok na treće mesto na tabeli sa 50 osvojenih bodova.

"Svrake" su preskočile upravo Junajted, koji ima isti broj bodova, ali i lošiju gol-razliku.