Murinjo negira utaju poreza

Izvor: N1 televizija, 21.Jun.2017, 07:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Murinjo negira utaju poreza

Savetnici menadžera Mančester Junajteda Žozea Murinja tvrde da portugalski stručnjak nije utajio porez u Španiji i da nije obavešten da se ikakva istraga vodi protiv njega.

Murinjo je optužen da poreskim vlastima duguje 3,3 miliona evra na ime poreza iz 2011. i 2012. godine, kada je bio trener Reala.

Tužilac je u optužnici naveo da 54-godišnji Portugalac nije prijavio prihode koje je dobio >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << za prava na svoj lik i da je tako ostvario nezakonitu korist.

Međutim, u saopštenju koje je objavljeno u njegovo ime navodi se da Murinjo nije zvanično obavešten ni o kakvim optužbama.

Do danas, niti su španske poreske vlasti, niti javni tužilac, kontaktirali Žozea Murinja ili njegove savetnike koji su unajmljeni u te svrhe”, stoji u saopštenju.

U saopštenju se navodi i da je Murinjo platio porez od 26 miliona evra, sa prosečnom stopom poreza od preko 41 odsto, tokom tri godine do maja 2013. godine i da je postigao nagodbu sa španskim poreskim vlastima pošto su promenjena pravila 2015. godine.

Nastavak na N1 televizija...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.