Mahrez het-trikom uveo Siti u finale FA kupa

Izvor: B92, 22.Apr.2023, 19:39

Fudbaleri Mančester sitija plasirali su se u finale FA kupa pobedom na "Vembliju" protiv Šefild junajteda rezultatom 3:0 (1:0).

Sva tri pogotka za "građane" postigao je Rijad Mahrez i bio je veoma raspoložen za igru na ovom susretu.

Prvi gol dao je u 43. minutu iz penala koji je skrivio Danijel Džejbison.

Vrlo rutinski je matirao Veslija Foderingama poslavši ga u pogrešnu stranu.

Alžirac je prednost duplirao u 61. minutu kada se doslovno >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << prošetao do gola Šefilda i zatresao mrežu prilično rutinski.

Pet minuta kasnije je postavio konačan rezultat, efektno pogotivši metu posle dodavanja Džeka Griliša sa leve strane.

Tim Pepa Gvardiole potom je sigurnom igrom priveo meč kraju i došao na korak od novog trofeja.

U finalu će sačekati pobednika duela između Brajtona i Mančester junajteda koji se igra u nedelju od 17.30.

Pogledaj vesti o: Manchester United