Izvor: RTS, 19.Sep.2021, 17:07

Lingard ovoga puta heroj Junajteda, pomogao i De Hea

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su u gostima ekipu Vest Hema sa 2:1 u meču petog kola Premijer lige. "Crvenim đavolima" pobedu je doneo Lingard golom u 90. minutu.
Onaj koji je pre samo par dana bio tragičar na gostovanju kod Jang Bojsa u Ligi šampiona, sada je bio heroj na gostovanju u Londonu kod Vest Hema.

Preokretom i golom Džesija Lingarda u 90. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << minutu, Mančester junajted dolazi do pobede u petom kolu Premijer lige.
Više nego zanimljiv meč odigrale su ove dve ekipe na Olimpijskom stadionu u Londonu.
Vest Hem je uz malo sreće poveo u 30. minutu, golom Benrame. Lopta je promenila putanju kada je zakačila Varana i tako prevarila golmana De Heu.
Samo pet minuta kasnije, Ronaldo donosi gostima izjednačenje. Bruno je poslao sjajnu loptu u šesnaesterac Vest Hema, tamo Ronaldo hvata volej, Fabijanski brani udarac, ali odbija loptu pravo do Ronalda, koji nije imao težak zadatak da je sprovede u mrežu.
Portugalac je mogao da donese Junajtedu preokret na samom startu drugog poluvremena, ali je Fabijanski odbranio gotovo jedan na jedan situaciju.
Veći deo drugog poluvremena, uzbuđenja nije bilo i delovalo je da će se meč završiti sa 1:1, ali je usledilo paklenih poslednjih tri minuta.
Igrao se 90. minut kada je Džesi Lingard postigao maestralan pogodak protiv ekipe u kojoj je prošlu sezonu proveo na pozajmici.
Kada je talentovani Englez zatresao mrežu, momentum i utisak bili su takvi da će Junajted bez problema i uzbuđenja privesti meč kraju.
Do toga nije došlo, pošto je Šo igrao rukom u svom šesnaestercu u 93. minutu, a sudija Etkinson pokazao je na belu tačku.
Nesvakidašnji potez potom je izveo trener domaćih Mojes, pošto je u 94. minutu uveo legendu kluba Marka Nobla, samo da bi ovaj izveo penal.
Nobl nije najbolje šutira, De Hea je sjajno interenisao i tako je Junajted odbranio prednost i upisao pobedu.
U drugom meču u istom terminu, Brajton je savladao Lester sa 2:1
Mopaj i Velbek pogađali su za domaće, dok je Vardi ublažio poraz "lisica".