Jedan gol rešio derbi između Njukasla i Junajteda VIDEO

Izvor: B92, 03.Dec.2023, 00:00

Fudbaleri Njukasla pobedili su Mančester junajted na svom terenu (1:0), u derbiju 14. kola Premijer lige.

Junak "svraka" bio je Entoni Gordon, koji je u 56. minutu postigao jedini gol na utakmici.

Njemu nije bilo teško da na drugoj stativi postavi nogu posle akcije Bruna Gimaraeša i Kirana Tripijea.

Njukasl jepreskočio "crvene đavole" na tabeli i sada je peti sa 26 bodova, dok je Junajted na sedmoj poziciji sa dva boda manje.

Crno-beli su bili >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << znatno bolji rival na "Sent Džejms Parku" ove večeri, a tim Erika ten Haga je imao samo jedan šut u okvir gola rivala.

Gosti su u finišu stigli do pogotka, ali je on bio poništen zbog ofsajda u kojem se našao Hari Megvajer.

Junajted je u poslednjih petnaestak minuta meča, nakon povrede golmana Njukasla Nika Poupa, pritiskao, pretio, ali nije uspeo da stigne makar do boda.

Zapravo, kada se vratimo unazad, prvu šansu na meču je imao prvotimac gostiju Alehandro Garnaćo, nakon čega su usledile prilike na drugoj strani za Migela Almirona, Aleksandera Isaka i Kirana Tripijea, koji je uzdrmao prečku.

Domaći u drugom poluvremenu nakon postignutog gola nisu imali baš mnogo šansi, a najozbiljniju je propustio Luis Majli.

Njukasl u narednom kolu gostuje Evertonu, dok će Junajted dočekati Čelsi.

Pogledaj vesti o: Manchester United