FA Kup: Junajted “ispustio” Plavce, igraće se novi meč

Izvor: Sportski Žurnal, 10.Mar.2013, 19:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mančester junajted je nakon nesrećnog ispadanja od Reala u osmini finala Lige šampiona odigrao odličan meč i bio na dobrom putu da eliminiše Čelzi iz četvrtfinala FA kupa.
(FOTO: ESPN)
Crveni đavoli su vodili sa 2:0, ali su se Plavci vratili u meč i izborili novu utakmicu, na svom „Stamford bridžu“.
Nemanja Vidić nije bio u startnoj postavi Junajteda, niti je ulazio sa klupe u igru, a njegov tim je poveo u petom minutu preko Čičarita, koji je iskoristio neodlučnost golmana Čelzija Petra Čeha prilikom centaršuta Majkla Kerika.
Samo šest minuta kasnije, prednost svog tima duplirao je Vejn Runi iz slobodnog udarca, mada je opet „kiksirao“ Čeh, jer je loše procenio odskok lopte pre ulasak u mrežu.
Eden Azar je pokazao majstorstvo u 59. minutu kada je „pocepao“ mrežu Davida De Hee sa 14–15 metara, da bi u 68. minutu David Luis presekao napada Junajteda, uposlio Ramiresa u kontri, a Brazilac doneo izjednačenje.
Branislav Ivanović je presedeo ceo meč na klupi Čelzija.
Drugoligaške ekipa, Milvol i Blekburn, igrali su nerešeno (0:0), u četvrtfinalnoj utakmici engleskog FA kupa.
(FOTO: Rojters)
Pošto nije bilo pobednika, članovi Čempionšipa će igrati novi meč, u sredu na stadionu „Ivud Park“ u Blekburnu.
Plasman u polufinale ranije su izborili Mančester Siti i Vigan.