Davljenik iz Čempionšipa gušio Junajted, pa je Ibrahimović morao da interveniše (VIDEO)

Izvor: MozzartSport.com, 19.Feb.2017, 20:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Crveni đavoli posle preokreta eliminisali Blekbern - 1:2

Svaka čast Blekbernu, trostruki je šampion engleske i šestostruki osvajač FA kupa, ali je u utakmicu osmine finala najstarijeg fudbalskog takmičenja na planeti protiv slavnog Mančester junajteda ušao kao poptuni autsajder. Ipak, iako se radi o davljeniku iz Čempionšipa, sastav Ovena Kojla je uspeo ozbiljno da namuči skupoceni sastav Žozea Murinja, pa je Portugalac bio prinuđen da posegne za uvođenjem Zlatana >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << Ibrahimovića sredinom drugog poluvremena, a ovaj je sačekao svoju prvu priliku i obezbedio svom timu prolazak u samu završnicu takmičenja - 1:2 (1:1).

Ono što je najmanje bilo Junajtedu i Murinju jeste ponovljeni meč, iako mada se mora reći da ga je odlični domaćin i zaslužio. Hrabri Blekbern je poveo u 17 minutu sjajnim golom Denija Grema, čijoj je majstoriji aplaudirao i portugalski stručnjak. Srećom po goste, Markus Rašford je ubrzo uspeo da izjednači rezultat, pa su Crveni đavoli u nastavku meča umesto izjednačenja jurili pobedu.

Murinjo je u 62. minutu odlučio da uvede Pogbu i Ibrahimovića, a ta kombinacija se ispostavila ključnom kada je u pitanju konačan ishod meča. Francuski vezista je 15 minuta pre kraja utakmice poslao loptu iza leđa kompletne odbrane Blekberna, pa je Šveđanin imao dovoljno vremena da se namesti i majstorski pošalje loptu iza leđa Džejsona Stila.

Junajted je tada imao sve u svojim rukama, ali je domaćin ipak mogao do izjednačenja. U 85. m,inutu se čak i zatresla mreža nesigurnog Serhija Romera, ali je Entoni Stouks ipak bio u ofsajdu.