Čelsi razbio Murinjov Junajted!

Izvor: B92, 23.Okt.2016, 17:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Čelsija deklasirali su Mančester junajted sa 4:0, u poslednjem meču i derbiju 9. kola Premijer lige.

Bio je to povratak Žozea Murinja na stadion na kojem je proveo pet godina, a njegov Junajted je još jednom pokazao da nije ni blizu ekipe koja može da konkuriše za titulu.

Čelsi je od starta krenuo fantastično, poveo je već u prvom minutu i taj gol je umnogome olakšao posao ’Plavcima’. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Pedro, Kejhil, Azar i Kante pogađali su za domaćina koji je u potpunosti nadigrao velikog rivala.

Tim Antonija Kontea je uz četiri gola imao još nekoliko velikih šansi, a posebno imponuje što Junajted nije napravio praktično nijednu priliku za gol.

Čelsi je sada izjednačen sa Totenhemom sa 19 bodova, a sa bodom iza Liverpula, Arsenala i Sitija. Junajted je ostao na 14 bodova.

Tok meča:

Utakmica je počela šokantno po goste, pošto je već u prvom minutu Pedro pogodio za 1:0. Veliku nesmotrenost odbrane i golmana De Hee Španac je iskoristio, obišao je golmana Junajteda i lako pogodio za 1:0.

Gosti su pokušali odmah da uzvrate, imali su nekoliko solidnih pokušaja, a onda je u 22. minutu Kejhil pogodio za 2:0 posle kornera koji je izveo Azar.

Džesi Lingard je u 28. minutu imao dobru šansu posle odbitka, ali je Kurota bio na visini zadatka. U nastavku prvog dela Konteova ekipa je iskusno umrtvila utakmicu, pa i nije bilo pravih prilika do kraja.

Junajted je delovao nemoćno, a sve to kao posledica potpune dezorganizacije u igri.

Ni u nastavku se ništa nije promenilo. Junajted nikako nije usevao da dođe do gol šanse, pa je primio još jedan gol u 63. minutu. Nemanja Matić je sjajno proigrao Azara koji je prelako izbacio iz igre Smilinga i preciznim udarcem je pogodio mrežu.

Već tada je tim sa Old Traforda bio nokautiran, a domaćin nije želeo da stane. Nastavio je Čelsi sa odličnom igrom, a u 70. minutu je pogodio i Kante. Previše lako je bivši igrač Lestera fintom izbacio Smolinga iz igre, a onda je rutinski pogodio nebranjeni deo mreže za neprijatnih 4:0.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata. Čelsi je lako odbranio svoj gol do kraja, a Antonio Konte je stigao i da karakterističnim gestikulacijama podigne publiku na noge.