Zvezdin melem na evropske rane: Marin i Ben savladali Voždovac

Izvor: Večernje novosti, 01.Dec.2019, 01:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Crveno-beli, posle debakla protiv minhenskog Bajerna, trijumfalno su se vratili na superligaški put protiv motivisanih “zmajeva” - 2:0 ŽESTOK pritisak u drugom poluvremenu "zmajevi" nisu uspeli da izdrže. Šampion je u drugom poluvremenu dodao gas i uspeo da dođe do pobede koja će skrenuti misli sa debakla od Bajerna u Ligi šampiona: >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << Crvena zvezda - Voždovac 2:0 (0:0).Prvi gol koji je slomio žestok otpor gostiju pao je posle lepe akcije, ali čini se i ofsajda. Tomane je primio loptu i sumnjiv je njegov pas strelcu Marinu. Zastavica pomoćnog sudije nije podignuta tako da je ovo situacija najpogodnija za preciznu analizu i linije koje izvlači VAR tehnologija i koje, nažalost, još nema u Srbiji.U sudijskoj nadoknadi, Ben je duplirao prednost i postavio konačnih 2:0, tako da je Crvena zvezda prvi klub kojoj Voždovac nije dao gol u ovoj sezoni. Gostima je poništen jedan zbog faula u prvom delu, a najbolju priliku za izjednačenje imao je Dević u 88. minutu, ali je bio neprecizan.Dugo je Crvena zvezda tražila put do mreže raspoloženog Ilića. U prvom poluvremenu Voždovac je bio ravnopravan rival, pokazao je zašto je došao na "Marakanu" sa serijom od osam mečeva bez poraza.Međutim, u nastavku je Zvezda sa svih strana opkolila gol rivala, ređale su se šanse i mnogobrojni pokušaji, tako da su dva gola bili prava mera za dominaciju crveno-belih. Trener domaćih Vladan Milojević na ovom meču je od starta pružio šansu vezisti Ivaniću, štoperu Pankovu i napadaču Tomaneu, ali je opet najopasniji i najbolji na terenu bio kapiten Marko Marin. Dobru partiju pružio je i Argentinac Garsija, brzim prodorima i ubacivanjima uneo je pometnju gostujućoj odbrani.Navijači Crvene zvezde su sa nekoliko bakljadi ukrasili pobedu, njihova podrška je bila maksimalna, pomogla je igračima da dođu do važne pobede posle teškog poraza sa Bajernom.C. ZVEZDA - VOŽDOVAC 2:0 (0:0)STRELCI: Marin u 60. i Ben u 90+3. minutu Stadion: "Rajko Mitić". Gledalaca: 5.000. Sudija: Jovan Šegrt 6.C. ZVEZDA: Borjan 7 - Gobeljić 7,5, Pankov 7, Degenek 7, Rodić 6,5 - Petrović 6,5 - Ben 6,5, Ivanić 6,5 (od 78. Jovančić -), Marin 7,5 (od 90. Simić -), Garsija 7 (od 85. Vukanović -)- Tomane 6,5.VOŽDOVAC: Ilić 7 - Lasickas 6, Mikić 6, Cvetković 6, Danićić 6 - Nikolić 6, Nišić 6 - Mašović 6, Zličić 6,5(od 79. Cvetićanin -), Živojinović 6 - Stoisavljević 6.IGRAČ UTAKMICE: Marko Marin (C. zvezda).

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.