Zvanično, najbolji je - Luis Enrike

Izvor: Sportske.net, 04.Jan.2016, 15:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zvanično, najbolji je - Luis Enrike

Trener fudbalera Barselone Luis Enrike proglašen je danas za najboljeg trenera u 2015. godini u izboru Medjunarodne federacije za fudbalsku istoriju i statistiku (IFFHS).

Enrike je prošle godine sa Barselonom osvojio pet trofeja - Ligu šampiona, Primeru, Kup kralja, Superkup Evrope i klupsko svetsko prvenstvo.

Trener Barselone >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << je u ovom izboru ubedljivo pobedio, pošto je sakupio 165 bodova, skoro duplo više od trenera Bajerna iz Minhena Pepa Gvardiole (86 bodova).

Treće mesto zauzeo je trener Juventusa Masimilijano Alegri (43), ćetvrti je trener Sevilje Unaj Emeri (39), dok je na petom mestu trener River Plejta Marselo Galjardo (33). Italijan Karlo Ančeloti, koji je priznanje za najboljeg trenera osvojio 2014. godine, sada je na šestom mestu sa samo 19 bodova.

Nastavak na Sportske.net...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportske.net. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportske.net. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.