Zenit prvi do LŠ kroz kvalifikacije, uz sjajan slalom Hulka sa centra terena

Izvor: Blic, 26.Avg.2014, 20:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Zenita prva su ekipa koja se plasirala u Ligu šampiona preko kvalifikacija, pobedom od 3:0 nad Standardom u Sankt Petersburgu, za konačnih 4:0 u dvomeču.

Ulazak u elitu najavio je Rondon golom u 30. minutu, nakon centaršuta Krišita posle prodora po levom boku do same gol-aut linije. Nije mu uspelo da asistira, već je to umesto njega učinio golman Standarda Kavašima, boksujući loptu tačno na glavu Rondonu za vođstvo Zenita.

Iako je ruska ekipa >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << od 44. minuta igrala bez Faizulina, koji je dobio žuti karton, povisila je na 2:0 kada je Van Dam oborio Smolnikova u šesnaestercu za penal koji je izveo Hulk. Brazilac je i postavio konačan rezultat u 58. minutu, posle sjajnog slaloma sa centra terena do šesneaesterca gostiju.

Do kraja Standard nije uspeo ni da postigne počasni gol, ali je ostao sa desetoricom igrača, pošto je Smolnikov posle penala iznudio i isključenje Fatija minut pre kraja meča.