Rim slavi Imobilea, pobeda Šahtjora

Izvor: B92, 28.Nov.2023, 19:07

Fudbaleri Lacija preuzeli su čelnu poziciju u E grupi Lige šampiona.

Pred svojim navijačima u sjajnoj atmosferi pobedili su ekipu Seltika sa 2:0 (0:0) i tako stekli velike izglede da seplasiraju u nokaut fazu elitnog takmičenja.

Rim slavi,a koga bi drugog nego kapitena Lacija, Ćiru Imobilea koji je sa dva gola u poslednjih deset minuta rešio sve dileme oko pobednika.

Lacio je počeo susret bez Imobilea i Pedra, a u prvom poluvremenu nije bilo previše >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << prilika.

Iako su imali veliku podršku sa tribina, izabranici Maurisija Sarija nisu uspeli da se istaknu u završnoj trećini terena, stvorili su zaista malo toga pred golom ekipe iz Glazgova, čija odbrana je bila dobro postavljena.

Nekoliko puta je testiran iskusni golman Džo Hart, a možda najbolju priliku Lacio je imao u desetom minutu.

Mateo Genduzi je odlično centrirao pred gol, na drugoj stativi bio je Felipe Anderson, ali nije zahvatio loptu glavom kako je želeo, pa je Hart uspeo da je uhvati.

Imali su i Škoti šest minuta kasnije dobar napad kada je izblokiran Japanac Kjogo Furuhaši.

Pokušavao je Lacio i u finišu prvog dela, ali su se napadi uglavnom završavali na ivici kaznenog prostora.

Drugi deo je krenuo prilikom za Seltik u 49. minutu preko Furuhašija, bio je za malo neprecizan, kao i Kasteljanos na drugoj strani pet minuta kasnije.

Pokušao je Sari posle sat vremena igre da uradi nešto uvođenjem u igru Pedra i Ćire Imobilea.

U 81. minutu, u prilici je bio Luis Alberto, ali je šutirao preko gola.

I onda je na scenu stupio kapiten Lacija Ćiro Imobile.

U 82. minutu sjajno je reagovao na odbijenu loptu i poslao je u mrežu za 1:0.

Četiri minuta kasnije konačni mat - Ćiro je sve sam uradio, predriblao protivnika, sačekao golmana da padne i onda rutinski sa desetak metara poslao loptu u mrežu za 2:0.

Sudija je u petom minutu nadoknade dosudio penal za goste, ali je proverom VAR snimka poništio svoju odluku pa je ostalo 2:0.

U H grupi, Šahtjor je bio domaćin u Hamburgu ekipi Antverpena.

Ukrajinci su bili bolji i na kraju slavili sa 1:0 (1:0) i tako sačuvali izglede za plasman u nokaut fazu elitnog takmičenja.

Odluka o tome će pasti u poslednjoj rundi, a Šahjtor je u meč ušao sa željom da rano stekne prednost u čemu je i uspeo.

Već u 12 minutu, posle prekida sa leve strane, na ubačenmu loptu sjajno je reakovao Mikola Matvienko i glavom je poslao u mrežu Belgijanaca.

VAR je proveravao da li je bilo faula, na kraju, sve je bilo čisto i Ukrajici su mogli da se raduju.

Antverpen je uspeo da se oslobodi pritiska, pređe na polovinu protivnika, ali ne i da stvori veliku priliku.

Na drugoj strani, Georgi Sudakov je u 41. minutu mogao da duplira prednost ekipe iz Donjecka, ali je iz neposredne blizine posle udarca glavom lopta završila preko prečke.

U nastavku, Irakli Azarovi je u 56. minutu snažno šutirao i pogodio prečku gola Antverpena, lako je tada moglo biti 2:0.

Kao i sedam minuta kasnije kada je ponovo prečka spasila Belgijance posle udarca Tarasa Stepanenka.

Do kraja, Šahtjor je sačuvao mrežu i osvojio važna tri boda.

Sve detalje sa ovih mečeva možete da pratite uz LIVE BLOG B92. net.

Pogledaj vesti o: Liga Šampiona