Izvor: MozzartSport.com, 10.Maj.2021, 20:34

Spartak slavi Larsona juniora, gol u nadoknadi i pobeda koja umanjuje dramu poslednjeg kola (VIDEO)

Švedski napadač postigao kasni pogodak kojim je overio trijumf najverovatnije vredan kvalifikacija za Ligu šampiona

Spartak iz Moskve je na dobrom putu da se posle dve godine vrati u Ligu šampiona! Za sve je zaslužan švedski napadač Džordan Larson koji je pogotkom u prvom minutu nadoknade konačno probio bedem Himkija za slavlje rezultatom 2:1 (0:1) i to posle velikog preokreta! >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com <<

Da sin čuvenog napadača Henrika Larsona nije zatresao mrežu, Spartak ne samo što ne bi iskoristio veliki poklon gradskog rivala Lokomotive, već bi došao u situaciju da sa još tri kluba u razmaku od dva boda juri to drugo mesto na tabeli koje donosi kvalifikacije za elitno fudbalsko takmičenje.

Sada je sve na moskovskim crveno-belima kojima će u poslednjem kolu biti dovoljan samo remi na gostovanju Ahmatu kako bi obezbedio drugu poziciju. U slučaju poraza i da ekipa Marka Nikolića savlada Ural kod kuće onda bi Lokomotiva bila druga zbog boljeg međusobnog skora.

Realnije će biti to da će Lokomotiva (53) zajedno s Rubinom (52), Sočijem (52) i CSKA (50) da odlučuje o tome ko će u kvalifikacije za Ligu Evrope...

Eto koliko je veliki i važan pogodak Džordana Larsona večeras! Hladnokrvo je, poput svog oca nekada, rešio situaciju u prvom minutu nadoknade posle prvoklasne asistencije Aleksandra Soboleva, čime je izvesno skinuo ogroman teret sa leđa celog tima. Sada je samo potrebno da se obezbedi bar taj jedan bod protiv Ahmata i mirna Bačka...

Spartakovi fudbaleri su se večearas propisno oznojili kako bi uzeli tri boda. Najviše jer su gubili od 27. minuta posle gola Maksima Glušenkova koji je samo deset minuta kasnije napravio veliku glupost i zaradio direktan crveni karton jer je u kontaktu s Airtonom udario otvorenim đonom protivnika u međunožje ili bar regiju blizu nezgodnog mesta, nakon čega mu je glavni sudija pokazao put u svlačionicu. Spartak je do gola za izjednačenje stigao tek u 54. minutu pošto je Sobolev odlično rešio udarac sa kreča. Ali, na drugi gol čekalo se gotovo celo poluvreme, sve dok Larson nije iskoristio malo očeve magije i postavio stvari na svoje.