Izvor: RTS, 14.Apr.2021, 23:15

Siti preokretom opravdao ulogu favorita i izborio polufinale sa PSŽ-om

Fudbaleri Mančester sitija su u dva navrata savladali Borusiju iz Dortmunda sa 2:1 i tako sa ukupnih 4:2 izborili plasman u polufinale Lige šampiona. Protivnik u toj fazi elitnog takmičenja biće im ekipa PSŽ-a.
"Građani" su eliminacijom Dortmunda otišli korak dalje nego što je to bio slučaj prošle sezone.

Izabranici Pepa Gvardiole dobrano su se pomučili i u revanš utakmici protiv Borusije, pošto su ovoga puta do pobede morali >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << da dođu nakon preokreta.
Englez Belingem postigao je gol za nemačku ekipu u 15. minutu i tako joj doneo prednost i rezultat koji bi je odveo dalje.
Siti je od tog momenta zaigrao znatno bolje i konkretnije, što je materijalizovao, ali tek u drugom poluvremenu.
U desetom minutu drugog dela igre, Džan je igrao rukom u svom šesnaestercu i skrivio jedanaesterac.
Siguran sa bele tačke bio je Marez, čime Siti dolazi do izjednačenja i povoljnog rezultata.
Do kraja meča bilo je uzbuđenja na obe strane, a gosti su stigli do još jednog gola.
Foden je u 75. minutu stavio tačku na meč i rešio dileme prolaza u polufinale.
"Građani" su tako nakon Borusije iz Menhnegladbaha, eliminisali i onu iz Dortmunda.
Siti, koji važi za jednog od favorita za osvajanje pehara Lige šampiona, će se u narednoj fazi sastati sa ekipom PSŽ-a, koja je eliminisala Bajern.
Prema mišljenju mnogih, biće to finale pre finala, pošto će se sastati ekipe kojima su davane najveće šanse za titulu u elitnom takmičenju.
U drugom polufinalu sastaće se Real i Čelsi.
Pogledaj vesti o: Liga Šampiona