Šestica Čelzija, het-trik Toresa, Raća tone ka Čempionšipu (VIDEO)

Izvor: Sportski Žurnal, 29.Apr.2012, 17:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Čelzi je sve bliži plasmanu u Ligi šampiona kroz Premijer ligu. Plavcu su demolirali Kvins Park Rendžers, a sav posao su završili posle 25 minuta. Već u 46. sekundi meča domaće je do vođstva posle sjajnog šuta doveo Staridž.
Usledio je gol kapitena Džona Terija u 13. minutu, a potom je proradio Fernando Tores. Španac je postigao het-trik, a svoju seriju otvorio je u 19. minutu. Pogodio je i šest minuta kasnije, a malo remek delo kompletirao je u drugom poluvremenu.

Goste je dotukao Maluda u 80. minutu, a do kraja je utešni pogodak za KPR postigao Đibril Sise četiri minuta kasnije.
Uoči utakmice, kao što je i najavljeno nije bilo tradicionalnog rukovanja, kako bi se izbegle neprijatne situacije zbog optužbi Antona Ferdinanda na račun Džona Terija za vređanje na rasnoj osnovi.

Radosav Petrović je sve bliže ispadanju u Čempionšip sa Blekburnom. Plavo–beli su izgubili sa 2:0 na gostovanju Totenhemu i dva kola pre kraja prvenstva imaju tri boda manje od Kvins Park Rendžersa koji je u bezbednoj zoni i Boltona koji je prvi ispod crte na tabeli.
Tottenham vs Blackburn 2:0 GOALS HIGHLIGHTS by maidb7abc
Sa druge strane, Pevci su ovim trijumfom iskoristili jučerašnji poraz Njukasla i prestigli ga u borbi za mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Golove za tim iz Londona postigli su Rafael van der Vart u 22. i Kajl Voker u 75. minutu. Popularni Raća je ceo meč presedeo na klupi gostiju.
Semafor 36. kola Premijer lige:
Čelzi – Kvins Park Rendžers 6:1 (Staridž 1, Teri 13, Tores 19, 25, 64, Maluda 80 - Sise 84)
Totenhem – Blekburn 2:0 (Van der Vart 22, Voker 75)
Everton – Fulam 4:0 (Jelavić 7, 40, Felaini 16, Kejhil 60)
Stouk – Arsenal 1:1 (Krauč 9 – Van Persi 15)
Sanderlend – Bolton 2:2 (Bentner 36, Mekklin 55 – Dejvis 26, 70)
Svonsi – Vulverhempton 4:4 (Orlandi 1, Alen 4, Dajer 15, Grejem 31 – Flečer 28, Džarvis 33, 64, Edvards 54)
Vest Bromvič Albion – Aston Vila 0:0
Vigan – Njukasl 4:0 (Mozes 13, 16, Maloni 36, Di Santo 45+1)
Norič – Liverpul 0:3 (Suarez 24, 28, 82)