Izvor: B92, 08.Apr.2015, 20:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Samo teorija vodi Radnički na F6
Vaterpolisti Radničkog poraženi su od Barselonete sa 9:7 u osmom kolu grupe A Lige šampiona i tako šanse za plasman na ’fajnal-siks’ sveli u domen teorije.
Kragujevčanima je u tom duelu bio potreban barem remi da bi imali izgledne šanse za finalni turnir, ali posle poraza drže četvrto mesto na tabeli sa devet bodova, dva manje od Barselonete.
Radnički je odlično otvorio reprizu prošlogodišnjeg >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << finala i stekao dva gola viška preko Ćirića i Vuksanovića. Sredinom druge četvrtine Kragujevčani su imali i plus tri (5:2), međutim, španski predstavnik je odgovorio serijom 3:0 i do odlaska na veliki odmor izjednačio rezultat (5:5).
Gosti su se zatim još jednom vratili u vođstvo, ali se ispostavilo da je to bilo i poslednji put. Barseloneta je preko Peronea i Ečenikea preokrenula rezultat i prvi put povela na utakmici, ali se Ivan Basara postarao da timovi u odlučujuću deonicu uđu poravnati – 7:7.
Velika borba nastavljena je i u četvrtoj četvrtini, ali su se ataci na obe strane završavali neuspešno, sve do poslednjeg minuta, kada je domaćin preko Epsanjola i Peronea došao do celog plena.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Felipe Perone sa tri gola, a odlično su ga pratili Albert Espanjol i Mark Minguel sa dva.
U kragujevačkom timu sedmorica igrača postigla su po jedan pogodak – Dušan Marković, Aleksandar Ćirić, Ivan Basara, Srđan Vuksanović, Nikola Dedović, Marko Ćuk i Marko Petković.
Poslednju utakmicu u Ligi šampiona pred domaćom publikom Radnički igra 18. aprila, protiv grčkog Olimpijakosa.
Radnički odolevao u Barseloni do poslednjeg minuta, fajnal-siks nemoguća misija
Izvor: Blic, 08.Apr.2015
Vaterpolisti Radničkog izgubili su na gostovanju od Barselonete sa 9:7 u osmom kolu Lige šampiona i tako šanse za plasman na fajnal-siks sveli u domen teorije...Kragujevčani su odlično otvorili reprizu prošlogodišnjeg finala i stekli dva gola prednosti preko Ćirića i Vuksanovića, a sredinom...






